| becka133 a întrebat:

Eu sunt cu un baiat de 4 luni..il iubesc foarte mult, iar el pe mine de asemenea. Cand l-am cunoscut el fuma, facea prostii, bad boy cica. rolling on the floor, dar intre timp eu l-am schimbat foarte mult, in bine, dupa spusele tuturor oamenilor din jurul lui. Dupa vreo 3 saptamani de relatie mama lui m-a sunat sa ma intrebe daca mai suntem afara, dar eu ajunsesem acasa si i-am zis ca e posibil ca el sa fie pe drum. Mi-a zis la telefon sa il las sa vina mai devreme acasa ( ea nu stia ca eu ii ziceam mereu pe la 8-9 sa mergem acasa si sa stam pe skype si sa jucam ceva eventual), mai devreme de 10-10 jum. oricum, am zis ca o sa stam mai putin, dupa care a inceput sa imi spuna ca la ei in casa nu se fumeaza ( dar ea fumeaza ), nu se bea alcool si asa mai departe. femeia ma vazuse o singura data in viata, timp de 10 minute in care m-a intrebat doar la ce dau bacul si deja isi formase o parere despre mine, nu stiu cum.mi-a mai zis ca o sa fac tot ce imi cere ea daca il iubesc si daca nu il iubesc sa il las in pace..si multe alte lucruri care m-au jignit. Eu am refuzat sa mai merg la el acasa. Parintii mei mereu s-au comportat foarte frumos cu el, mai frumos decat cu mine as putea spune. Aseara am sarbatorit ziua tatalui meu si l-am intrebat daca vrea sa ramana peste noapte pentru ca ramanea si varul meu..si ideea era sa stam si noi sa vorbim, radem, etc. A sunat-o pe mama lui sa ii zica si i-a facut scandal la telefon, apoi l-a sunat si i-a zis ca il lasa doar daca vb cu mama mea. el i-a zis " vorbeste cu mama Robertei", iar dupa ce mama a zis "alo" femeia i-a inchis telefonul... Ai mei sunt niste oameni de calitate, calzi, el la fel..parca nici nu face parte din familia aia si eu nu inteleg de ce ei nu ma plac. il lasa sa se duca peste tot, dar daca e sa mearga la mine il suna de 15 ori pe zi sa ii zica sa vina acasa..nu mai suport.eu nu am mai fost la el acasa de vreo 3 luni. Toti prietenii lui il intreaba "mai e la fel de nebuna mama ta?". Eu chiar nu stiu ce sa fac. Chiar mi se pare ca a jignit-o pe mama si ca e clar nebuna. Ii luase telefonul si s-a uitat in toate conv noastre la un moment dat..si el are 18 ani ffs..si nici macar un pic de intimitate. Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu asta? Eu il iubesc foarte mult, nu vreau sa renunt la el.
Funda

Răspuns Câştigător
| Panzer1945 a răspuns:

Daca il iubesti, accepti situatia asta. Chiar daca are 18 ani, atata timp cat depinde de parintii lui, nu prea are incotro si trebuie sa asculte de ei. Mai poti incerca sa stai de vorba, intre 4 ochi, cu mama lui. Poate a ramas cu impresia gresita ca tu l ai fi,, stricat,, sa spun asa. E greu sa schimbi parerea unui om dar nu imposibil. Acuma depinde de tine si de cat de mult il vrei in viata ta.

| becka133 explică (pentru Panzer1945):

Am vorbit cu el si el imi zice ca e nebuna..nici el nu se intelege cu ea dar zice ca ea si face ca el. Nu vreau sa mai vorbesc cu ea. Oricum, de cand suntem impreuna nu ii mai da niciun ban..gen i-a dat o sapt 5 lei..si nu e vorba ca nu are.dar nu vrea ca are impresia ca ii cheltuieste cu mine. si eu o singura data de cand suntem impreuna l-am lasat sa imi plateasca un suc de 9 lei..eu de 2 luni jumate impart tot cu el...ce cumpar pentru mine ii iau si lui. absolut tot.ii dau bani de taxi, ii cumpar mancare cand ii e foame si el se cearta cu ea din cauza asta pentru ca il face de rahat. Ea nu intelege.e genul de persoana care a luat o ''decizie'' si aia ramane.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proasta educatie are baiatul ala sau mama lui e nebuna si normal ca omul o injura daca il enerveaza mereu, in orice caz cu un asemenea om nu ai viitor ma mir ca a stat 4 luni cu tine ca astia badboys stau cateva saptamani atat apoi zboara la alta, inca nu ati facut sex?

| becka133 explică (pentru RAY):

Este un om minunat..nu te gandi ca e genul care sa faca asta si sa ma lase.a fost.dar chiar ma iubeste..altfel ma lasa de ceva timp. El are un suflet foarte bun.

| corbulalbrosu a răspuns:

Urmeaza-ti-va imboldul existent in inimile voastre. Este unica solutie de moment precum si aceea de a incerca sa evitati influenta unei mame probabil mult prea posesive. Succes!

| Drimmero a răspuns:

Mama lui e dusa putin cu capatana, nu stiu unde s-a simtit ea jignita, dar nu e ok ce face. Ar trebui sa vorbiti amandoi cu ma-sa, sa-i explicati ce si cum, ar trebui sa inteleaga daca e matura precum pretinde si daca e om de calitate!

| LoveSleep a răspuns:

Am orbit după faza cu "l-am schimbat" și nu mai pot să citesc. Înregistrează-te undeva.

| becka133 explică:

Dude, eu am pus o intrebare care nu era legata de el, ci de mama lui. Cu ce am scris mai sus am vrut sa evidentiez parerea oamenilor din jur care nu coincide abs deloc cu a mamei lui... vorbesti de parca tu le stii pe toate, da' presupun ca ai maxim 16 ani si esti genul ala de tipa dupa care se fac toate strater pack-urile alea gen ''im not like other girls''..si asta te face lame happy

| Panzer1945 a răspuns:

Am inteles. Ce pot sa zic, daca nu te deranjeaza prea tare, continua relatia asa, pana isi va gasi si el un loc de munca si va fi pe picioarele lui. Doar ca trebuie sa ai rabdare, intelegere fata de el. Depinde acuma si de el, ce ganduri, planuri de viitor are.

| vlad234158 a răspuns:

Daca il iubesti nu o baga in seama si el te iubeste si asta e tot ce conteaza

| AndreiYtbBro a răspuns:

Buna, nu-s chiar waw la dat cu parerea dar incerc sa te ajut cat mai bine posibil,
Parintii de fel o sa fie asa, si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare iar acum am 2 ani de cand stau cu fata aceea, tot ce trebuie sa faci este sa incerci cat mai mult sa devii pe placul la maica-sa sau cel putin daca nu ti-ar convenii varianta asta, sa lasi (barfele) deoparte si sa stai in continuare cu el, crede-ma ve-ti trece prin multe impreuna, dar trebuie sa fi-ti uniti, sa lasati lumea sa vorbeasca (inclusiv pe cei ce vor sa nu va mai vada impreuna)
Sper ca te-am ajutat cu sfatul meu, daca vrei poti sa-mi dai funda, daca nu (lasam pe alta data. )

| Yeogun a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta, dar ar trebui sa vorbesti cu el mai intai si sa vorbiti apoi amadoi cu mama lui si eventual sa vina si parintii tai. Daca nu reusiti prin vorba buna, sincer, nu stiu cum altcumva. Incercati sa ii explicati frumos cum sta toata treaba mamei lui si vedeti ce veti rezolva. Sper sa te ajute! Si iti tin pumnii!

| becka133 explică (pentru Yeogun):

Nu vreau sa imi implic parintii. daca era posibil nu voiam sa ii implic nici pe ai mei, nici pe ai lui.dar pana la urma cred ca asta inseamna o relatie serioasa..asta ne dorim amandoi, dar nu in modul asta.