| Slade907 a întrebat:

Exista fete carora le plac baietii urati ce nu dispun de un cont bancar potent?
Personal nu cred ca exista,cand vad pe strada/la metrou cupluri,barbatul intotdeauna arata mai bine ca mine la fata.
Tind sa cred ca aspectul facial conteaza cel mai mult pentru fete in alegerea unui partener, iar eu avand o fata foarte asimetrica raman in pozitia de incel la 27 de ani.
Nu sunt gras,nici pitic nu sunt, am 1.86, o inaltime destul de buna pentru un barbat in Romania zic eu.
Insa nu conteaza deloc, vad tot timpul barbati mai scunzi decat mine cu prietene.

20 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Vezi tot timpul bărbatul mai scunzi decât iubitele lor? cred ca glumești pentru ca fetelor nu le plac piticii. Da exista fete care vor un bărbat potent financiar și nu sunt de judecat, pentru ca au stima de sine și știu ca merita cel mai bun

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cand ii vezi le stii si contul bancar?

| Hyperion7 a răspuns (pentru suntserios):

Au vreun mecanism prin care își dau seamawinking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru suntserios):

Iti poti da seama instant la prima întâlnire dacă e potent financiar sau papagal

| RAY a răspuns:

Selecția sexuala,ce să faci așa am evoluat, nu toți bărbații trebuie sa plătească pentru sex dar majoritatea cam da, fetele trebuie să aleagă cel mai bun partener pentru că ele apoi poarta bebe nu tu, tu îți verși sperma in vagin atât, ele au mai multe pretenții

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca exista, de altfel trebuie doar sa te uiti in jur, cati barbati urati sunt la brat cu femei frumoase si nu, nu sunt bogati, dar sunt oameni cu o frumusete sufleteasca mai mare decat unul frumusel la exterior.

Comportamnetul si vocabularul tau sunt cele care conteaza!

| dullcat a răspuns:

Singurele chestii care te saboteaza sunt atitudinea lamentabila si faptul ca te tot compari cu altii, in loc sa te compari cu tine cel de ieri, de acum o saptamana, o luna sau un an.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu știu și urâți, proști, grași, săraci cu familie și relații ok. Știu și mulți frumoși, deștepți, cu destui bani și singuri.
Nu e nimic fix. Uită-te câte vedete superbe, milionare nu au relații.Iar în schimb doi "aurolaci" pe stradă sunt îndrăgostiți până peste cap.
Lipsa de încredere în propria persoană, frustrările și complexele că ăla e mai înalt sau ăla are audi și de aia are prietenă, nu o să atragă pe nimeni.O persoană frustrată nu cred că e dorită de multă lume.

| Hyperion7 a răspuns:

Da, exista.
Pai daca nu știi cum să îți etalezi potențialul, ajungi doar o epava ca ceilalți.

| VoidEternal a răspuns:

"Exista fete carora le plac baietii urati ce nu dispun de un cont bancar potent?"

Da, daca respectivii au alte calitati.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru VoidEternal):

Intr-o alta viață poate

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de multi factori, drept dovada poti vedea in comentarii ca cuplurile sunt variabile din acesti factori: bogat-saraca frumos-proasta bulangiu-naiva si lista poate continua cu multe variabile.

| Robert2526 a răspuns:

Incepe prin a face sex ( dar nu pe centura). Abordeaza fete doar in ideea de a face sex si atat, nu in ideea de iubire si fara sa iti pese de cum arata. Dupa ce incepi sa faci sex o sa fie mult mai ok totul. E foarte simplu sa obtii sex, iti dau eu sfaturi despre cum sa le abordezi daca vrei, scrie-mi un mesaj privat. Garantez ca prinzi imediat o fata, habar nu ai cat de simplu este

| Xox0 a răspuns:

Cum arati? Daca ai insecuritati, lucreaza la ele. Da, fa-ti o operatie faciala sau du-te la sala, lucreaza la personalitate si poate vei avea mai mult succes.
Intra pe aplicatii de chat si exerseaza vorbitul cu fete.

| andrey69 a răspuns:

Toti avem si alte lucruri bune in afara de frumusete, situatie materiala.
Scoate lucrurile bune de la tine, nu este vorba in tot deauna numai de frumusete,
Modul cum te comporti, vorbesti, gandesti poate fi mai mult decat suficient pentru o persoana ca sa te placa.

| KingOoO a răspuns:

Nu, nu exista. Dar unele nu pot fi cumparate nici cu bani.

| OmFiință1234 a răspuns:

(deșii NU există oameniURÂȚI) Eu ca fată nu amcondiții în privința aspectului!
Pentru mine contează mai mult cum gândește, și cum se comportă cu mine că iubită.
(Nu am iubit, dar dacă aș avea poza mea de fundal la telefon ar fi cu el, chiar dacă elcrede că e urât)

| Slade907 explică (pentru OmFiință1234):

Ce te face sa crezi ca nu exista oameni urati?
Si chiar daca tu personal nu judeci potentialul partener dupa felul cum arata asta nu inseamna ca majoritatea fetelor nu judeca baietii dupa aspectul fizic.
Daca tu nu minti in ceea ce priveste modul in care iti selectezi partenerul, faci parte cum se zice din marja de eroare.

| MioritaPaguba a răspuns:

Sunt... da alea sunt catalogate virgine disperate sau proaste ori pannnarame.
Contează aspectul facial și situația financiara mai ales in acest mileniu femeile au preferinte de barbati gay (adica le plac in principal freza aia de troaca cum vin adolescentii si o fata de pretty boy).
da acum ce sa faci? Singura diferența e ca trebuie sa-ți iei sute. Chiar mii, uneori sute de mii de refuzuri pana dai de una care sa te accepte[sau poate chiar nu o sa ți găsești niciodata. Da e clar ca nu trebuie sa te demoralizeze un refuz pana si aia sunt refuzati de 50%-90%] și cu cât te duci mai jos în ani cu atât e mai brutal o data ce ajungi la aproape treizeci de ani. Fata de unu care le are natural. Si asta te poate obosi psihic destul de mult.

Dar decat sa-ți iei una de care nu-ti place.
E clar ca mai bine ești loner. Nu e nimic mai trist decât sa stai cu o femeie care nu ți aduce satisfacție după ce pleci de la un job care îl urăști. Și ajungi sa crești niște copii doar din frica de a nu murii singur.

Am exemple chiar și în familie.

| Havana011 a răspuns:

Heyy! Problema nu cred ca este preferintele fetelor aici cat lipsa ta de incredere in sinehappy Iti pot promite ca nu infatisarea sau veniturile reprezinta totul pentru femei. Cert e ca, judecând dupa postarea ta, in spate mai mult ca sigur se afla acumulate unele frustrari. Ce ti recomand este sa incerci sa lucrezi la tine ca persoana, sa te cultivezi(citeste) poate incerci sa mergi la sala, sa ti faci un grup de prieteni sa socializezi si sa interactionezi cu oameni(si cu fete) in diverse medii. Cred ca te ar ajuta mult si sa ai pe cineva cu care sa discuți felul in care te simti, poate un psiholog sau cineva apropiat cu care te ai simti in regula sa te descarci