| anonim_4396 a întrebat:

Exista in lumea aceasta femeie sportiva,iubitoare de Dumnezeu,luptatoare impotriva diavolului si a oamenilor indraciti, cunoscatoare in domeniu sportului de contact,inzestrata cu frumusete naturala si frumusete impresionanta cu ajutoru machiajului,aceasta femeie fiind o buna dansatoare avand adrenalina in sange? Exista oare o asemenea femeie? Care sa nu iubeasca moda din ziua de azi,sa fie originala,sa iubeasca copii, sa nu fie obsedata de bani si de materiale, iubind adevarul si intelepciunea, fiind cu toate acestea o femeie foarte inteleapta. Unde este aceasta femeie care nu iubeste sexul? Ci este cu totul dedicata aventurii respingand orice obsedat sexual si alegand adevaratul barbat cu calitati asemanatoare.Cer eu prea multe?! Exista ea? Femeia care adora muzica veche si buna,femeia ce stie sa respinga mereu persoanele cu intentii rele, ea, iubitoarea de animale si ocrotitoarea persoanelor ce se afla in durere.Inca odata intreb! Unde se afla aceasta femeie? Exista ea oare?! Caci eu unu m-as indragosti pe loc de ea.

29 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Cand ma gandesc la ea ascult din cand in cand melodia aceasta.
http://www.youtube.com/watch?v=V1i-RKqOFxQ
Este oare atat de aiurea?

| Narfundo a răspuns:

Pentru cine nu stie sper din suflet sa asculte melodia de la inceput pana la capat ca sa ii simta magia incantatoare.Eu unu o ador. Poate aceasta melodie sa faca legatura cu sufletul unei femei? Nu cred ca exista femeie in lume sa asculte asemenea melodie.

| anonim_4396 explică (pentru Narfundo):

Foarte frumoasa melodia

| Narfundo a răspuns:

Pe mine ma incercat destul viata si din sex nu am inteles nimic. Mie nu imi mai trebuie aventuri fara rost pana nu intalnesc femeia ce are jumatate din calitatile ce le-am postat mai sus!

| Analytical a răspuns:

O legatura sufleteasca stransa o poti gasi si in melodia asta cu vers: http://www.youtube.com/watch?v=tO65vqbkG_0. Cam asta inseamna pentru mine o adevarata dragoste. Aaa si acum vrei sa ma autocaracterizez myself?! Sincer, nu-ti soun sa te "indragostesti" de mine ci, sa stii ca o asemenea femeie chiar exista, si spectaculos in secolul nostru! Mare mirarea. Imi place sa fiu simpla, in cel mai complex mod. Da, imi place sportul, in special sahul. Sunt naturala, cu frumusetea data de Dumnezeu si nu recurg la cele artificiale. Imi place moda, sa nu exageram, bine imbracata, nu stilata ca o pitipoanca si nu tin cu dintii de "ultimul racnet" care se dovedeste a fi tot mai dezastruos. Si acum aspectul daca tot ma laud, s-o fac de tot! :)) 1, 60 h, 47kg, par lung satena, ochi verzi. Muzica... hmm, imi place cea in engleza mai mult cu vers si cu stil. Nu alea de disco, care repeta acelasi cuvant toata melodia. Imi place sa o ascult pentru ca imi transmite ceva, in momentul/dispozitia in care ma aflu. Da, Imi iubesc Dumnezeul, Cel care m-a creat si sunt impotriva celor care vijn din partea opusa. Chiar si apartin unui Cult: Crestin dupa Evanghelie. Sunt pocaita pe limba ta, dar crede-ma asta nu schimba cu nimic faptul ca mi-am pastrat o viata placuta. Nu religia in sine te schimba ci credinta o face. Siiii, partea dubioasa: am 18 ani si nu am avut prieten (nu am vrut), dar primul iubit va fi si sotul meu, asa vreau eu. Vreau sa fiu doar al unui barbat pe acest pamant. M-am pastrat si ma voi pastra in continuare. A da, relatiile intime se vor face dupa nunta. Deci, "vremea bunicii" in mintea mea mai exista. Iubesc omul si-mi place sa ajut acolo unde este nevoie de mine si unde pot! Si insit sa afirm ca sunt foarte modesta! Desi nu par uneori din vorbire, cine ma cunoaste stie. Deci, m-am laudat destul? :)) :D Sper din suflet sa iti gasesti o asemenea fata descrisa de tine in realitate, nu pe TPU. Multumesc celor care au citit! Trust urself and discover ur good side what springing from the heart. That's all what I hope u'll be.

| Narfundo a răspuns (pentru Analytical):

Eu am 1, 84 inaltime, bine facut par inchis la culoare, ochi verzi inchisi daca tot ne descriem.18 ani si la fel ca tine astept persoana perfecta. Exista o problema.Nu inteleg de ce nu esti de acord cu relatiile sexuale? Eu unu nu m-as casatorii cu o femeie daca nu as cunoaste-o intr-u totul.Prost va fi barbatul ce se casatoreste fara sa faca sex.

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

My sorry hun, dar nu stau sa-ti trancanesc eu tie proze. De ce, ce si cum it's my business. Right? Ori tu chiar nu realizezi ca o "taratura" trecuta prin sute de paturi nu ti-ar putea fi sotia ideala. Cea pe care o cauti tu. Te cam contrazici, pai ori vrei ceva bun, ori doresti "a bit** with a big heart". :O tu chiar asta cauti! Si acum urmeaza sa ma vait eu: ...chiar nu mai exista barbati adevarati care vor ceva pur in lumea asta?! So, relatiile sexuale se vor face dupa nunta draga daca, esti baiat destept!winking Ai grija ce afirmi, s-ar putea sa fii chiar tu acel "prost". Lucky day!

| Narfundo a răspuns (pentru Analytical):

Fata draga daca doresti sa vorbesti cu mine nu mai chinui atat limba romana.Parca esti o pitipoanca de aia fara minte. Nici nu stiu de ce imi bat capu sa iti mai raspund.Da caut curve cu sufletul mare! Ai o problema cu asta?! Iisus Hristos a vindecat-o pe Magdalena de pacat, ea fiind o curva amarata, transformand-o in sfanta.E problema ta daca tu crezi ca oamenii nu se pot schimbahee hee

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

Hah. Din curiozitate ca, nu "doream" sa discut cu tine. Se vede clar ca, nu am cu cine. Bine ca ai tu cu cine. happy Si, poti sta linistit scarpinandu-te ca, eu una sigur nu-ti pazesc interesele sau ceea ce tu culegi. Din partea asta poti sta cat se poate de calm, "taraturile" nu ti le bag eu in viata ta, probabil ti le bagi singur. Si am zis probabil, nu-mi veni cu acuzatii. Iarta-ma, dar nu prezinti nici un fel de interes pentru mine. Nu te mai obosi in zadar. Si daca limba romana a mea draga e atat de chinuita, nu stiu ce face punctuatia ta. Cuvintele zboara fara capatai. A da, TE CONTRAZICI! Tu nu cauti nimic, culegi ce ti s-a lasat. Ori tu te crezi la matrimoniale pe TPU?! Asta-i tare... Hai vezi-ti tu frumos de "problema ta mare" si lasa-ma sa vorbesc eu asa ca, de nebuna. M-am descris prea frumos acol mai sus ca sa ma faci tu: pitipoanca si inca fara minte. Nu crezi?! Oricum parerea ta e ioc-boc pentru mine, dar macar nu te mai lauda ca esti prea sentimental, sufletist si toate ramurile sufletesti! Din cuvinte esti un mic. Schimbare? Incepand cu tine. Sooo, I think that ur problem is with my english not with the words! Buuut, is ur turn to get a life. I really have one.

| Narfundo a răspuns (pentru Analytical):

You really have what? A life? bich please! oahahaah. Du-te tu frumusiko si uitate in oglinda pana ti-o cadea capu.In orice caz pare ca nu te deranjeaza ca te-am facut pitipoanca, ci mai de graba fara minte.Adevarul doare stiu.

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

N-ai ce cere de unde nu-i, este?! Nici cum nu vrea sa iasa ceva bun daca nu are de unde. Nu te mai chinui, crezand ca "pfoaai ce mi-ai spus-o"! Esti exact ca cele pe care le cauti! Nu doare, pentru ca nu-i spus de cineva superior mie. Tu? haha. Esti un graunte fara pic de minte. Insist, get a life!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Maica Teresa e moarta de mult. E frumos sa visezi, acum trezeste-te la realitate.

| Neinteresantul a răspuns:

Exista. Cauta in continuare. Dar pana o vei gasi, vei vrea altceva. Te vei indragosti de ea si te vei plictisi. Pentru ca asa e perfectiunea, plictisitoare. Cand ceri putin, primesti mult. Cand ceri mult, nu primesti nimic.

| Elvina a răspuns:

Nu s-a inventat o asemenea femeie.

| Oana92 a răspuns:

Mah, eu nu iubesc sportul, dar iubesc sexul, restul sunt bifate.laughing
P.S. pe bune, doar ca noi, astea mai normale(ca ce descri tu nu e perfectiunea) cautam oameni normali si scuze, dar dupa ce m-am uitat peste raspunsurile tale tind sa cred ca tu nu prea esti.
P.S.2 Nu te obosi sa spui ca sunt increzuta pentru ca zic ca am cam tot ce ai scris tu pe acolo, eu nu ma vad perfecta, nici pe departe...

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Oana92):

Spune-mi o fata care se vede perfecta, poate eu, dar in afara de mine.

| Oana92 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Ahhh...uita-te prin cancan, click si o sa vezi o galeata de ele.happy

| Neinteresantul a răspuns (pentru Oana92):

Cancan, libertatea, click. o galeata de fete galeti(jos). Dar ce-i cu Ahh ala, gemi? laughing

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Oana92):

Esti sigura de asta?
Poate ca numai tind ca se vad perfecte pentru a-si castiga painea, te-ai gandit la posibilitatea asta?

| Oana92 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Unele da, unele doar atata pot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poate ca este in tot Universul, desi astfel de oameni sunt extrem de rari, in zilele noastre.
Personal, nu cred ca mai exista simplitate, naturalete, este ca o floare rara(floarea de colt).
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu care credeam ca ai si tu o varsta. Nu ai invatat sa ii accepti pe ceilalti asa cum sunt, ci doar cauti ceva ce vrei tu, bine definit. In mare esti doar un egoist. Chiar daca a-i da peste o tipa ca in descrierea ta, ar gasi ea la tine mult prea multe defecte incat sa te accepte.

| Narfundo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce intelegi prin cuvantu ala pe care l-ai aruncat acolo " egoist"? Daca doresc o fata buna cu multe calitati si plina de viata inseamna ca sunt egoist?! Eu nu am spus ca nu vreau sa aiba defecte ci macar jumatate din ce am scris eu mai sus.Pana la urma ce am ajunge noi oamenii de rand daca nu am fi egoisti? Batjocura tuturor iti zic eu P.Cum altfel m-as comporta sa nu iti ranesc tie sentimentele" spune-mi unde te-am deranjat ca sa inteleg si eu P

| Vibrations a răspuns:

Există multe astfel de femei. De regulă le găsești internate prin ospicii.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu stiu daca exista, dar daca o gasesti te rog sa mi-o prezinti si mie.big grin

| ViseMaicăVise a răspuns:

Din pacate, nu cred ca exista... dar nu inceta s-o cauti, ar fi prea perfecta. Sigur se ascunde ea pe undeva happy

| KarinaV a răspuns:

Nu exista ^^

| AvramescuMarius1994 a răspuns:

Sunt astfel de persoane, poate nu perfecte, dar cu majoritatea calitatilor pe care tu le-ai mentionat... trebuie sa cauti asa ca iti doresc success.

| EuShiAtat999 a răspuns:

Exista. Iti zic sigur daca ai nadejde in Dumnezeu El iti va da ce iti doresti.