| eu_7579 a întrebat:

Exista iubirea adevarata sau doar compromisuri sociala in zilele noastre?
NU ma luati tare cas nou...

2 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Nu te ia nimeni tare dar nu prea inteleg ce zici acolo... cred ca vroiai sa zici "compromisuri socialE" si "ca-s" ca CAS e "Casa de Adigurari de Sanatate"... banuiesc doar ca asta era. nu?
Acum ca se pare ca am elucidat intrebarea : Cred ca intre cele doua "extreme" mai sunt si alte etape. Oricum ceea ce e cert este ca amandoua exista! Good luck.

| bogdan74688 a răspuns:

Exista si iubire adevarata, doar ca nu e foarte des intalnita, fiindca ea necesita implicarea sentimentala a ambilor parteneri, ceea ce se intampla rar, findca unii dintre ei ( si fetele, in aceeasi masura ca si baietii ), se baga intr-o relatie, mai mult de dragul de-a avea o relatie, sau pentru ceea ce ar putea obtine de pe urma ei ( statut social, surse de finantare s. a. ) fara a da prea multa importanta celui ce iubeste