| Caius_Alex_2001 a întrebat:

Există măcar o singură persoană pe lumea asta care bea alcool cu alt scop înafară de acela de a se îmbăta?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, eu beau cidru cateodata cu 5% alcoolemie pentru ca are gustu ala de para - fructe de padure. Numai in GB se produce din pacate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi ca exista sute de milioane de oameni care beau 1-2 pahare la masa nu ca sa se imbete nu

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, doar alcolicii beau ca sa se imbete!
Ceilalti beau 1-2 bauturi ca sa se relaxeze, sa se binedispuna, sa socializeze, sa aiba ceva in fata din care sa mai inghita din cand in cand, in situatii relaxante, la petreceri sau intalniri cu prietenii, in casa cu partnerul, sau pur si simplu, dupa o zi stresanta, un pahar de alcool, care te face sa uiti de stresul de peste zi.

| Freya1 a răspuns:

Da.
Mai sunt care beau pentru a le amorti durerile, pentru a se da mari...

| Hammurabi a răspuns:

Normal că da. Poți să bei un vin bun, de plăcere.
Vin bun, adevărat. Nu d-ăla de 27 lei sticla. laughing
Nu bei să te îmbeți. Bei pentru plăcerea gustului și pentru că îți dă o stare de bine.
Dacă vrei să te îmbeți ca mangalița poți să bagi și spirt medicinal. Nu e toxic. E alcool etilic cu albastru de metilen. Te păzește de amigdalită. laughing

| alina2k18 a răspuns:

Cand beam [ mult, nu joaca ] nu beam niciodata pentru a ma imbata, oricum am toleranta mare la alcool, nici nu cred ca m-am imbatat de >3 ori in viatawinking