| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Exista vreo solutie pentru cresterea penisului? Ma simt foarte complexat din cauza ca o am de 12cm si din cauza asta nu pot sa imi fac nici relatie, nu am incredere in mine, mi-e rusine. Ce as putea sa fac sa "castig" macar 2 cm in plus? Rog seriozitate, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

Ca sa înțelegi, daca stii ce sa faci cu mainile si cu limba, e un atu, e ceva in plus. Iar 12 cm nu stiu ce tot vorbești tu acolo, ca este perfect.
Vaginu unei femei măsoară maxim 8cm. De ce o vrei mai mare?
Crezi ca aduce placere sa o bagi toata si tot? Ba dimpotrivă ca devine dureros pentru unele femei.
Sunt poziții in care, da, poti sa faci sa o simta mai profund dar in rest, daca una iti zice ca e prea mica sau nu stiu ce rahat, nu o asculta, înseamnă doar ca nu va potriviți sexual.
Vaginul femeii este elastic. La unele poate sa fie mai larg, la unele mai strâmt, depinde. Iar penisul ori e mai gros ori e mai subtire.
Poti sa o ai mare si subțire si tot sa ai probleme sexuale cu fetele.
De asta se zice sa te înțelegi sexual cu cineva, depinde ca penisul tau sa fie facut pentru Vaginul acelei fete. Asa ca cauta pana cand se potrivește cu vaginul unei fete.
Repet, vaginul e de mai multe tipuri, larg, strâmt, mai lung, mai scurt, gen lung de 8cm, ori mai mic, 5-6 cm.
Va trebui sa cauți pana cand gasesti ceea ce trebuie.
Nu ai de ce sa te complexezi pentru 12 cm iar oricum daca stii sa compensezi cu altceva, e un atu, cum am zis. Mai sunt si jucariile sexuale ca sa existe si picanterii in viata intima. Succes si n-ai de ce sa ți faci tu complex degeaba ca sunt altii care o au si mai mica si tot gasesc o fata. Asa ca liniștește-te.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista doar chirurgical. Dar cu anumite riscuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Singura metoda reala de marire a penisului, dar care vine cu risc de impotenta este operatia chirurgicala, unde pensiul se poate mari cu 2, maxim3 cm.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești în medie cu el.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai sub 16 ani, asteapta sa ajungi la aceasta varsta pentru ca abia aici se opreste cresterea penisului. Dar nici 12 cm nu este putin pentru penisul tau. Poti sa multumesti orice femeie pretentioasa cu marimea penisului tau.

| LordCristobal a răspuns:

Păi de ce zici că nu îți poți face nicio relație?
Păi pe femei daca le regulezi bine nu o sa tina cont de cat cm o ai.

| SharpEagle a răspuns (pentru LordCristobal):

Eh, pe la niste centimetri anume, e mai greu "sa fie bine, ca sa nu fie rau" laughing
Intr-adevar, media e pe la 13.5-14...

| SharpEagle a răspuns:

Ce varsta ai?

| Roco24cm a răspuns:

Cumpără și tu niște dildo-uri.winking