| parola9918 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am 17 ani si 3 luni, iar penisul meu masoara abia 12cm in stare erecta si 10, 5cm circumferinta. Eu cred ca e prea mic si sunt complexat din cauza asta. Pot satisface o femeie cu aceste marimi? Mi-e frica sa nu dezamagesc. Am o relatie de lunga durata si cam vine vorba de sex. Mi-e frica de faptul ca nu o voi putea satisface. Am citit de multe ori ca "marimea penisului nu conteaza, conteaza felul in care il folosesti", dar totusi, chiar nu e importanta? N-as crede. Adica da, sunt de acord cu faptul ca trebuie sa stii cum sa te misti, contand foarte mult si preludiul, insa marimea? Vreau niste pareri, in special de la fete, pareri sincere!
Pe de alta parte, exista riscul ca sperma sa se scurga pe langa prezervativ daca acesta este cam largut? Sau se poate rupe?
Orice raspuns (detaliat) m-ar putea ajuta sa fiu mai informat si poate mai linistit. Multumesc!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un prezervativ pentru a sta ferm (nemiscat) pe penis trebuie sa fie mai stramt decat penisul deoarece altfel il vei "pierde" in vagin la prima intromisiune, adica va iesi de pe penis si va ramane in vagin.Trebuie sa te anunt cu parere de rau ca nu vei gasi prezervativ pe masura penisului tau decat foarte rar si foarte greu.Ar trebui sa cauti cea mai mica masura S (smal) care s-ar putea potrivi ca largime.In cazul tau protectia iti poate fi oferita de ovulele spermigene Pharmatex sau Contracept M care folosite corect comform instructiunilor ofera o protectie similara cu prezervativul. In privinta marimii dar mai ales a grosimii s-ar putea sa primesti raspunsuri mai bune, corecte si mai obiective de la fete. Parerea mea sincera este ca te poti descurca si oferi tot ce-si doreste o femeie daca vei folosi si degetele precum si limba, care folosite "corect" fac adevarate minuni.

| SkyPilot a răspuns:

Eu iti dau aici doar cateva idei, nu o solutie completa. Ideea ar fi sa te apuci de citit pe net si sa compensezi prin pregatire ce iti lipseste in dimensiuni.
Dupa unele studii lungimea ta este medie. Patru ani de acum incolo poate sa iti mai creasca.
Cauta pe net pozitii care te avantajeaza. Prin Kama Sutra gasesti cateva. Si citeste despre punctul G si cum sa il stimulezi cu instrumentul.
Gasesti prezervative pe masuri. Cauta ce iti trebuie tie. E ceva numit MySize, poate te ajuta:
http://www.mysize-condoms.com/
Nu iti face problem, te vei descurca foarte bine.

| parola9918 explică (pentru SkyPilot):

Stiu de prezervativele My size si cred ca ar fi bune, insa am pus o intrebare tot pe TPU despre aceste prezervative si toti mi-au recomandat Durex. De ce? Acestea nu sunt bune? As dori daca se poate sa raspunda cineva care le-a si folosit, dar nu numai. Multumesc!

| Țoglă a răspuns:

Ești la limita medie. Până la 21 de ani îți crește.
Contează de mai multe ori grosimea.

| Rodrigez a răspuns:

Poti satisface o femeie si cu un penis mai mic, sunt alte lucruri mai importante decat acest lucru. Semnat o femeie