| anonim_4396 a întrebat:

Experimentarea sexului în trei într-o relaţie.Pro sau contra? De ce pro/de ce contra? A treia persoană să fie de acelaşi sex cu voi sau de sex opus?

70 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pro, dar bineinteles foar daca ambii au fantezia asta precum si doza de curaj necesara. Eu am avut o partenera dispusă sa experimenteze (ba chiar două), dar mi-a lipsit curajul de a trece la fapte, astfel ca am pastrat-o la nivel de fantezie.
De ce pro? Pentru ca e o experienta, iar daca e neplacuta nu mai trebuie continuata.
In acceptiunea mea, a treia persoana trebuie sa fie de sex opus. Neaparat. Nu din gelozie, dar as avea mult trac in prezenta altui barbat.

| RoCkKiD a răspuns:

Well, depinde.

In principiu sunt pro dar trebuie indeplinite doua conditii.

1. E aceea ca ambii parteneri sa fie 100% de acord si nu doar delcarativ, altfel relatia se va destrama.

2. E ca al trilea sa nu fie un cunoscut ci o persoana nou cu care ambii sunt de acord.

| SG1995 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Poate să fie și cunoscut, dacă cei doi cunosc persoana de bucată egală de timp. A, și încă ceva una din cele două persoane din cuplu e musai să fie bi, pentru că toți cei aflați în act să interacționeze.

| RoCkKiD a răspuns (pentru SG1995):

Cred ca teoria e ca daca se intampla ceva, nu vrei sa strici prietenia cu omul din afara relatiei. E ca si povestea cu oamenii care nu prea mai pot fi prieteni dupa ce au fost impreuna. uneori se poate dar de cele mai multe ori nu.

| SG1995 a răspuns (pentru RoCkKiD):

E pla, dacă sunt adulți cu creieri la cap nu se bagă în. Ideea e că dacă e vorba de un cuplu interacționând sexual cu o altă persoană din afară relație în poate apropia, ideea e să nu apară gelozia.

| DeathIncarnate a răspuns:

Contra,mi se pare o cretinitate penala

| Violleta2022 a răspuns:

Contra!

| Violleta2022 a răspuns:

Contra. Nu-s dispusa sa-mi impart sotul cu nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt contra!
Nu-mi place sa-mi impart cu nimeni, barbatul pe care-l iubesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi repugna total. Poate in prostitutie este acceptabil, dar intr-o casnicie nu, fiindca nu-i normal sa-ti imparti sotia sau sotul cu altii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, pentru că provoacă tensiuni psihice care rămân și perturbă în continuare creierul.

| mihai69 a răspuns:

Într-o relație e mai complicat.
Ca idee, eu unul nu am nimic împotrivă și pentru mine nu ar conta nici sexul celei de-a treia persoane (sunt bi).
Dar nu e musai ca într-o relație poli să se facă sex în trei. Se poate foarte bine ca partea erotică să se producă „alternativ", pe cupluri distincte (A+B și A+C, sau A+C și B+C ori A+B și B+C).
Vezi de pildă pe Netflix, „You, me, her". Bine, ei au ajuns și la sex în trei, dar în viața reală cred că asta e ceva mai rar decât modul „pe perechi".
Ideea e ca toți cei implicați în povestea asta să fie de acord cu acest stil de viață și să nu aibă vreun regret sau remușcare pentru că o fac.

| Drimmero a răspuns:

Contra, daca vreau altceva imi caut pur si simplu, pun capat relatiei si gata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai contra.
De ce as vrea sa impart asta cu cineva de acelasi sex, nici chiar daca ar fi clona laughing
Cat despre doua fete... nu am nevoie si nici nu vreau mai mult decat am deja big grin

| Mosotti a răspuns:

Pro, de ce nu? E o diversitate care uneori este binevenita pentru unii. Nu am contra daca toti sunt sanatosi si nu exista riscuri de graviditate si boli, deci daca se face sex protejat. Merge sa fie a treia si de acelasi sex, si de sex opus. Daca toti trei sunt de acord, atat conteaza, totul este permis.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Mosotti):

Deci daca ai avea o iubita si ea si ar mai dori pe altul intre voi. ai fi de acord? Fiindca ai spus ca esti pro.happy

| Mosotti a răspuns (pentru Stropdeploaie):

De ce nu as fi? Ca daca eu vreau, si ea vrea, avem voie toti nu? Sexul e o placere si aia e, tot ce ma intereseaza pe mine este fidelitatea emotionala, sa ne iubim unul pe altul, sa tinem unul la altul, sa ne intelegem, nu cu cine facem sex, de aia nici nu m-ar fi deranjat daca aveam o iubita care face videochat sau care e dama de consumatie, faptul ca face aia, nu inseamna ca nu ma poata iubi pe mine.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Desigur! in fond sunt fete femei mai in varsta! care s-au despartit divortat! si cauta baieti barbati mai tineri in fond sa le satisfaca! nu neaparat sa faca copii! ca sunt si de astea! dar nu zic spun nu! unele care vor asa de placere!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Da, insa ma intrebasei daca eram decord ca si cum te-ai fi asteptat sa zic nu, nu aveam de ce sa zic nu, nu as fi de acord ca altul sa o bata, violeze, sa-i faca rau, dar nu un bine pana la urma, sau eu cand m-as duce cu alta, toti patru in aceiasi camera "swingers". Ce are? Din contra, e bine ca e diversitate, rotim.
Nu neaparat femei mai in varsta, si tineri, in afara sa practica swing-ul la orice varsta.

Ma intereseaza doar sa ne iubim unul pe altul, sa respectam, sa tinem unul la altul, si sa nu vina altcineva intre noi pe partea emotionala. Sexul e ceva banal, ai un orgasm simpu si gata, cum ai si cu mana si dusul, ce mi-e ca ma frec de prietena mea sau de alta, sau ea cu altul, eu le diferentiez clar, parte emotionala si parte sexuala. Deci nu conteaza varsta.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Da am inteles! atunci! sunt tari precum statele unite in care se practica sexul intre mama si fiu! tata si fiica! etc! toate ciudateniile posibile! dar na asa sunt ei! mai ciudati excentrici! la britanici cred ca e cam la fel! la nemti francezi spanioli italieni sau mai stiu eu unde tot asa! sunt niste chestii care la noi nu prind! adica ce fac ei!

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Nici asta cu lgbt bdsm! nu intelegem noi! ca suntem mai comunisti din fire! desi suntem deja in democratie! si cred eu ca ar trebui sa le intelegem mai bine astea!

| Mosotti a răspuns (pentru aumih16):

Nici in afara nu prinde aia cu mama fiu, aia e considerat si acolo aiurea.
Dar cu lgbt si bdsm de ce nu prince si la noi? Sunt destule dame de consumatie care ofera bdsm la noi, deci sunt destui clienti.
Cand esti bdsm nu e ca se prinde, esti asa sau nu esti, simti ca iti place cand esti batut sau cand dai bataie, asa cum si in afara.
Si LGBT la fel, esti sau nu esti.
Nu prinde sa ii acceptam, eu ii accept fara probleme, mi se pare normal sa fie fiecare in felul lui. O sa prinda, ca presiunea UE si SUA (mascat), ne va face sa ne desteptam.
Eu nu sunt comunist, sunt open mind, accept si swing si lgbt si tot, doar incestul mi se pare deplasat.

Nu uita ce a zis patriarhul nostru prin 2017 "sigur ca suntem pentru familia clasica dar dumnezeu ne-a dat dreptul de a alege", deci deja a fost montat sa o lase mai moale cu a fi total contra cum era inainte.
Tu crezi ca ala e pus de capul lui acolo? E pus de cine trebuie. Incepe si prin biserica fin de tot, si prin ca tot discuta de ei de la un timp, poate se ajunge si la sanctiuni daca suntem ai dracu.

| aumih16 a răspuns (pentru Mosotti):

Da ai dreptate!

| Celcestietot a răspuns:

Contra, pentru ca este o sodomie aceasta practica, o orgie, ceva imoral, comiti adulter (vezi in Biblie), numai oamenii fara Dumnezeu o fac in 3, numai cwrvele de oameni, numai cei dedicati lui Satan, antihristii, oamenii fara demnitate, fara onoare, asa cum spunea un drag user inactiv : niste toalete. Nu inteleg de ce majoritatea vor sa devina o cwrva.

| LoveSleep a răspuns:

Contra. Prea multă dramă pentru o experiență de 5 minute.
Și pentru că în 3 vor fi mereu drame. Ba tipa se oftică că ai băgat-o în seamă mai mult pe cealaltă, ba tu te oftici că lui i-a luat-o cu 2cm mai mult în gură decât ți-o ia ție.
Pro în 4, însă, unde e altă chestie. Acolo fiecare are treabă.

| SilentRain a răspuns:

Contra

| sofisis a răspuns:

Pro ca si experienta de viata happy
Atata timp cat ambii parteneri sunt de acord si respecta niste limite e ok.
Eu am optat pentru fata...cu baieti am tot facut sex.

| SG1995 a răspuns:

Dacă ești bi, e ok, dacă nu, nu încerca.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Adam a avut doar o singura femeie in viata lui pe Eva asa cum era ea proasta, deci prin urmare sexul in trei e considerat ca fiind un pacat si o mare scarbosenie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sunt egoist nu imi place sa impart nimic cu nimeni, sti vorba aia "masina si femeia nu se dau" asta e clar.
Sa ma culc cu doua femei in acelasi timp ar fi fantastic dar si obositor pentru ca eu de-a bia daca fac fata la una dar mite doua.

Sti eu am impresia ca ai pus intrebarea asta ca sa ne testezi sa vezi cat suntem de prosti.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Da,fix de asta am pus-o.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clara treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Da,e clar că nu ştii de glumă. laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zius eu ceva?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Impuscă-mă.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Cu mare plăcere.

| Legion7X a răspuns:

Sexul în trei este sexul dorit de toată lumea, și totodată produce o plăcere maximă, fără ne ascunde după deget. Este evident că pentru bărbați plăcerea se rezumă la sex opus de tip, feminin. Studiile au arătat că acesta elimină stresul și atenuează depresia prin eliberarea de endorfine, substanțe ale plăcerii secretate de creier. Acesta mai ajută de asemenea și la uitarea problemelor sporind bucuria precum și la îmbunătațirea somunului.
În timpul sexului este eliberată o cantitate suficientă de oxitocină care dă o stare de somnolenţă ducând la relaxare deplină şi un somn liniştit.

happy happy

| Dalmore a răspuns:

Contra. Sunt bi, nu sunt geloasă și am prieteni care practică asta, dar nu e pentru mine, sincer. Când sunt îndrăgostită nu mai am ochi pentru altcineva și nici nu e atât de distractiv să te împarți în două laughing.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

și pro și contra
adică dacă vrei s-o faci și partenerul tău vrea, your life, dar trebuie să luați în calcul și gelozia (dacă persoana i-a atras mai mult atenția partenerului [după aparențe]) etc etc, așa că „take care"

| Endoryus a răspuns:

Contra. Am deja o bataie de cap, nu imi trebuiesc 2 laughing

| aumih16 a răspuns:

Depinde o persoana bisexuala de exemplu nu o sa vrea doar un partener si acela fiind un barbat sa zicem spunem! dar si o femeie totodata! un gay asta e face sex cu alt gay! o lesbiana face sex cu alta lesbiana! astea se mai pot numi si orgii! daca vrei!

| aumih16 a răspuns:

Stai linistit ca si eu sunt contra! desi mie imi este indiferent! pot sa fiu si pro daca doresc!

| Digikey a răspuns:

Sexul in grup este fain pentru ca poti sa pleci oricand daca ai treaba.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra.Ca nu-mi place sa impart.
Dacă nu e intr-o relație n-as avea nimic împotriva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce întrebare stupida

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai,serios? De ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra, pentru că nu m-aș simți confortabil să o fac în 3 și nici nu prea îmi place să împart.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce imparti? Ca nu e ca la avere si mancare sa ramai fara o parte, ai parte de acelasi lucru, deci nu ai avea treaba, dar okey, nu iti place si aia este.