| Gaby212 a întrebat:

Fata de care sunt indragostit s-a cuplat cu altul de cateva zile...Azi dimineata eu i-am dat mesaj si i-am spus de sentimentele mele.Ea a zis ca si-a dat deja seama si ca putem ramane prieteni. Apoi am mai vb noi nu stiu ce, a inceput sa imi impartaseasca din viata ei personala ca sa zic asa, sa imi ceara sfaturi...Si asta a fost tot.Mi s-a parut ca s-a atasat de mine oarecum.
Oare sunt sanse sa ies din friendzone?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot ce e posibil sa iesi din friendzone. Dar in directie opusa. Asa se intampla daca nu iti declari dragostea cat mai repede. Ti-o fura altul mai indraznet.

| RAY a răspuns:

Esti in lista prieteniei, ce nu ai inteles, fata te vede doar ca un prieten atat, ce atata te milogesti omule, esti ca un catelus in calduri

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a luat o gramada de timp sa-i declari sentimentele tale, nici nu ma mir de ce ti-a furat-o altul.
In orice caz, nu mai ai sanse sa iesi din friendzone acum, odata ce ea s-a cuplat cu altul si chiar ti-a spus asta.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| SG1995 a răspuns:

Nup. Te-ai ars boy. Ai decența măcare și rupe-o cu ea.

| Plato a răspuns:

Nu, nu sunt.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Am patit si eu la fel cred. Dupa ce am terminat liceul, fata de care imi placea cred ca de vreo 2 ani de cand am terminat s-a cuplat cu unu'. Era exact pe placul meu. Mie imi era rusine sa-i zic ca-mi place de ea pentru ca eram un ratat si am fost facut de ras si m-am facut de ras in fata ei si a intregii clase. De asta am ales sa stau retras si sa nu vorbesc cu fetele. Si ea ma baga in seama doar ca sa-i dau teme sau sa-i fac proiecte. Inainte sa fiu facut de rahat interactiona mai mult cu mine. Asta este, a trebuit sa folosesc mesaje subliminale ca sa nu-mi mai placa de ea si tot nu m-am "vindecat" complet, cu toate ca acum nu prea imi mai pasa. Nu stiu daca si duduia ta o fi la fel, poate te tine de rezerva in caz ca se desparte de individul cu care este acum, cu toate ca ma indoiesc. Daca ti-a zis ca puteti ramane prieteni inseamna ca nu prea ii pasa de tine. Treci peste si cauta alta.

| Demetrov a răspuns:

Daca te placea nu te baga in fz laughing)