| stylenew a întrebat:

Ce faceti? Am nevoie de ajutorul vostru. Imi place de un baiat cu care am fost in tabara vara asta ai stam destul de aproape unul de celalalt ( schimi doar doua autobuze ). Si acum cateva zile m a intrebt daca vreau sa ies cu el si cu un proeten la film. Am acceptat dar marea problema a fost cand l am intrebat pe tata : NU te duci nicaieri. Si uite asa mi a stricat yoate planurile. acum vreau sa ma revansez si sa il inttrb daca iesim prin parc impreuna si cu o prietena. Dar deja ma ia groaza cand stiu ca trebuie sa il intreb pe tata. adica chiar imi place de tipul asta. si nu e vreun vagabont sau vreo lepra. e chiar super de treaba si de aceeasi varsta cu mine ( 14 ). Ajutor! Cum fac sa il conving pe tata sa ma lase? Si nu vreau raspunsuri : esti prea mica, ocupa te de scoala, pentru ca sunt olimpica la matematica si cred ca am si eu nevoie de timp liber si de indragosteala la a 8 a.

3 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Faptul că tatăl tău este protector poate fi o sabie cu două tăişuri pentru tine sau pentru el.

Încearcă să găseşti o cale de mijloc, prin care îl poţi asigura că tipul e ok. Spre exemplu, invită-l acasă la cină, sau la o cafea pentru a-ţi întâlni părinţii. În felul ăsta, dacă tipul chiar e ok, tatăl tău va vedea lucrul ăsta şi probabil va fi mai puţin strict.

| naughtygirl15 a răspuns (pentru Weyland):

La cina? Parca ar fi un film laughing

| Weyland a răspuns (pentru naughtygirl15):

Poate părea ca un film, dar vei da dovadă de bunăvoinţă pentru că încerci să creezi o legătură între cei doi, pentru a-ţi asigura tatăl că e un tip de treabă.