| Anonima22042020 a întrebat:

Fetelor, ați dat vreodată primele mesaj unui băiat pe Tinder? Sunt curioasa dacă e ok să ai curajul de a aborda ca fata un băiat cu care ți-ai dat match pe Tinder.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata, ele ne asteapta pe noi

| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand, fiindca in majoritatea cazurilor, graba ta va fi interpretata neplacut si te poti pune singura intr-o pozitie nefavorabila.
Putina demnitate macar, esti fata, lasa-te cucerita, nu arata ca esti disperata, macar sa-i starnesti interesul.

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta nu este o soluție, comunicarea este ce ma importantă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Comunicarea este importanta intr-o relatie existenta, nu cand agati!
Aici este vorba de primul contact, de agatat barbatul, care-i total diferit de un cuplu deja existent, cu vechime, care are probleme si numai comunicand ajung sa le rezolve.

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Interpretare eronată? Si cum naiba să îți faci o relație fără să comunici? Ce ai spus tu acum este cu capul în jos și picioare sus? În orice moment sa comunici este important
Pai să al cunoști pe respectivul care vreți relație cum naiba faceți sa aveți compatibilitatea fără să vorbiți? Vă faceți semne unul la altul sau cum? Dragi mei în orice este bună comunicarea

| davidadrianvladut1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos pentru înțelegere

| Violleta2022 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Daca citeai topicul fetei ai fii vazut ca este vroba despre un necunoscut care l-a vazut ea pe tinder.
Deci nu este intr-o relatie existenta cu el, ca sa apeleze la "comunicare", ci intreaba cum sa-l agate!
Si am explicat, "agatatul" venit din partea unei fete, poate denota disperarea si are toate sansele sa fie respinsa.

| Anonima22042020 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau musai sa agat laughing caut sa vorbesc cu oameni mai mult decât sa agat băieți. Ok, vei spune ca nu pentru asta este Tinder-ul și poate așa este, dar eu l-am instalat pentru a avea ocazia de a vorbi cu oameni noi, nu neaparat dorind ceva de la băieți

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima22042020):

Tinderul a fost creat cu un singur scop, de agatat pentru relatii nu de pierdut timpul inutil.
Flirt poti avea pe FB si Instagram, ca Tinder este mult mai specilaizat in relatii de "alta natura".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu folosesc astfel de aplicatii, dar trebuie sa recunosc ca eu da mai hartuiesc baietii care-mi plac. Nici nu stii ce curaj am de a inventa povesti la prietenii mei virtuali si hartui fizicul baiatului, aveam vreo 17 ani si am picat de toanta la faza aia. Deci, e cam urat ca o fata sa bage un baiat in seama, cand nu-i vreo diva impecabila, ceiallti vad acest lucru ca fiind urat. Si plus ca daca nu te baga el in seama, doar se face misto de tine. Si da, divele au dreptu sa hartuiasca baieti si sa-i aiba.