| RAY a întrebat:

Fetelor ce va determina sa bagati un baiat in friendzone?

Răspuns Câştigător
| deadhoe a răspuns:

În primul rând aspectul fizic. Dar oricum eu îi bag pe toți pentru că nu-mi convine personalitatea nimănui.
Pentru mine un băiat ideal ar fi așa: să-mi placă cum arată și să fie misterios, să nu aducă în discuții religia/sensul vieții de exemplu, că s-ar putea să-l contrazic și să-mi dispară atracția pentru el. Vreau să fie ateu și nihilist.
Pretențiile astea laughing

| RAY explică (pentru deadhoe):

Imagineaza-ti o intalnire cu Steregoi, in care isi spune ca Dumnezeu a folosit papusi cu mini boxe pe post de sarpe vorbitor )))))))))))

| RAY explică (pentru deadhoe):

Yes, poate ma inviti in oras la o bere sa discutam despre ateism si nihilism la batranete pana atunci desvirginez crestinele

| deadhoe a răspuns (pentru RAY):

Te invit

| RAY explică (pentru deadhoe):

Vezi ca eu nu uit

45 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu e clar? atunci cand nu le atragi fizic, cand nu rezonati, ele prefera oameni care sa nu le acorde atentie, sa fie indiferenti cu ele, sa fie mai puslamale,, nu vor d-astia care arata atasament, cel putin in ziua de azi din ce vezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

E din cauza internetului, primesc atasament si complimente de acolo, se plictisesc repede.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu unul pe femeie nu o pot intelege, nu stiu ce vrea si cand e sincera sau minte, prefer sa n-o cred in multe momente, nu sunt singurul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Se asteapta sa fie cititã ca pe o carte, nu rational si direct ce spune.
Eu am putinã urã si extaz in acelasi timp, la atâtea minciuni si masti care le poarta pentru a nu fi judecatã. Femeia prefera pãrerea grupului nu a ei.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeia care e apreciata si primeste atentie din mai multe parti, nu-i mai ajungi la nasul ei, daca neaga faptul ca nu ii place sa fie complimentata de oricine, minte cu zambetul pe buze.

Pe femeie trebuie s-o intuiesti, sa incerci ce ar vrea sa zica, sa faci magie ca s-o intelegi ))))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Doamne da complicate sunt fetele astea, dai bacul de fiecare cand te vezi cu vreuna sau faci rost de ceva euro si te rezolvi simplu, rapid

| Freya1 a răspuns:

Faptul ca nu il pot placea ca pe un iubit dar nu vreau nici sa il ranesc.
Sti faza aia nu? Cand cineva te place da tu nu, dar nu vrei nici sa ii spui "bai du-te dracu" pentru ca are si el/ea calitatile lui/ei si un suflet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Ranesti mai tare daca esti "dragutã".

| Emma30555 a răspuns:

Când îți place de un băiat cum se comporta cu tine dar nu te atrage suficient felul lui de a fii, sau nu îl crezi potrivit pentru a ți fii iubit. Când vrei sa refuzi diplomat dar el nu înțelege ca e un răspuns negativ, practic se baga singur în fz. Când ea e nehotărâta, îl place dar nu prea tare nu știe ce sa facă, ii e teama caci are anumite indoieli și atunci amână momentul, el nu este chiar fz dar se simte ca și cum ar fi. Din experienta mea deși un tip este în zona prieteniei poate ieși de acolo se poate ca ea sa devina interesata în unele dintre cazuri, mai puține ce o drept. Depinde ce înțelegi tu din zona prieteniei, dacă o fata îți spune sincer ca te place doar ca prieten atunci tu alegi ce sa faci, dacă e nehotărâta la fel tu alegi dacă aștepți sa o cucerești sau renunti din start, nu confunda zona prieteniei cu perioada în care cucerești o fata, sunt fete care așteaptă mai mult pana întra într o relație

| RAY explică (pentru Emma30555):

Bine de stiut, nu confunda zona prieteniei cu perioada în care cucerești o fata, sunt fete care așteaptă mai mult pana întra într o relație

Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Dar baietii de ce baga fetele in friendzone, ha?
Nu ti s-a intamplat sa cunosti o fata si pur si simplu sa nu o vezi mai mult decat o simpla prietena/amica?

| RAY explică (pentru PrintesaGumitaa):

Aspectul fizic, nu ai ce vorbi cu ea, e proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man fetele nu bagã in friendzone, acela e atunci când umbla un baiat dupã una care nu il gaseste atragator fizic.
Dar in majoritatea cazurilor nu este fz e doar libsa de potrivire, nu actioneaza prea repede. Deci e vina noastra nu a lor, atentia e mult mai importanta pentru ele decât sexul, deoarece il pot obtine foarte usor.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce atentie vor?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai este cel mai bun lucru pe care pot sa il fac pentru el.Ca de fortat nu ma poate forta nimeni sa il plac, dar macar incerc sa ii raman alaturi in vreun fel. Daca el considera ca il ranesc maI tare, e liber sa plece.
Eu am avut bun simt macara sa nu ii dau cu sutul in fund.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sa le bage in seamã un baiat care are parte de fete frumumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ca un slogan "daca nu am Ce vreau, când vreau. Atunci nu mai vreau" asta am auzit din gura unei fete, deci nu e fz. Nu se actioneaza când trebuie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cand trebuie sa actionezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Când trimit semnale mai subtile, fac anumite afirmatii sau gesturi ating "din greseala" mai senzual, daca nu se actioneaza atunci e clar ca isi pierd rabdarea, mai târziu dar acela nu e fz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ne intelegem: friendzone nu are nicio treaba cu friends, cu prieteniile.
In friendzone ii bagi doar pe disperatii neinteresanti care te plac, dar tu nu-i placi pe ei. Atat.

In prieteniile unde exista respect nu exista termenul de friendzone. Fz inseamna exploatare. Pentru ca si aratati ca va place sa fiti exploatati, altfel nu ati mai fi in Fz.

Friendzone e doar un termen care sugarcoat-uieste respingerea de catre femei. Si va ofera voua, baietilor, iluzia ca aveti un loc special in inima acelei fete, cand va respinge frumos "nu te plac in felul ala, dar putem ramane prieteni".
Sa ziceti mersi ca exista termenul de friendzone. Era mai bine daca erati respinsi brutal si dati dracu?
Asta e singurul lucru care le face pe femei bune. Pentru ca friendzone ul le ofera posibilitatea sa fie dragute, sa nu fie sincere in mod dur.

Puteti iesi oricand din friendzone, nu va tine nimeni acolo cu forta.

Poti face oricand o prietena sa se indragosteasca de tine.

Un tip alpha, inteligent, cu coloana vertebrala, atitudine (nu neaparat fat frumos) nu va fi niciodata in Friendzone, indiferent de cum arata.
Dar daca iti place sa fii exploatat, o sa fii tratat ca atare.

Stiu ca o sa-mi spui iar de atractia fizica, cum ca doar uratii ar fi in friendzone.

Iti dau un exemplu de personaj dintr-un serial. Dwight Schrute.
E un tocilar ochelarist enervant si la prima vedere deloc sexy.
Cand ajungi sa-l descoperi, sa afli cat e de alpha, inteligent (sa te intrebi, ba? E ceva la care nu e bun tipul asta?), cum respinge femeile si cum le trateaza de sus, ca pe niste obiecte insignifiante...
Abia dupa cateva episoade bune l-am gasit atractiv fizic. Dornica sa ma domine in toate modurile posibile.

Si in viata reala mi s-a intamplat asta. Sa fiu atrasa de tipi ca Dwight, aparent Meh la prima vedere.

Deci as baga in friendzone un disperat care arata ca un papusel de la hollywood (ceea ce am si facut de cand ma stiu) si m-as cupla cu un nerd alpha precum Dwight. Gasesti poze pe net cu acesta sa vezi cum arata.

Am simtit ca e cazul sa detaliez cu ultima parte, datorita prejudecatilor pe care le tot vad despre aspectul fizic si friendzone-ul.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Poti face oricand o prietena sa se indragosteasca de tine
cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nimeni nu se indragosteste de unul pe care doar coma il tine departe de TPU.

Funny cuz it's true.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

In primul rand eu nu caut iubita doar eram curios, si al doilea rand voiam sa citesc pareri atat, TPU e pasiunea mea

| anamaria82726 a răspuns:

Eu fac asta cand tin la prietenie cu el sau daca il cunosc de prea mult timp fiindca daca ne von desparti nu vom mai vorbi...

| deadhoe a răspuns:

Mai exact, aș vrea să nu fie gras la față, chel și prefer să nu vorbim chestii 'deep', bine, știința se acceptă. laughing

| deadhoe a răspuns:

Tu chiar mi-ai dat funditarolling on the floor

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Pur și simplu îl plăcem ca prieten însă nu ne place ca iubit. Nu este genul nostru. Asta ne determina sa băgăm un băiat in friendzone.

| RAY explică (pentru Mihhhhhhhh):

Dar a fi iubi tau ce trebuie sa fie?

| Mihhhhhhhh a răspuns (pentru RAY):

Depinde de fata. Fiecare cu gustul ei. Mie îmi plac băieții cu suflet bun, sa arate cât de cât bine. Fetei de care tie îți place poate ii plac băieții rai, cine știe.

| annempx a răspuns:

Personalitatea și aspectul fizic happy

| RAY explică (pentru annempx):

Peste ce ai putea trece intre Personalitate vs aspect fizic?

| Laila12Izabela a răspuns:

Comportamentul! Daca ma atrage atenția ii acord atenție, daca nu deja este friendzone, il vad doar ca pe un amic, nu l-aș considera inexistent.

| RAY explică (pentru Laila12Izabela):

Ce comportament te atrage unul de baiat bun sau baiat rau?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RAY):

Băiat rau! Nu imi plac băieții, care nu stiu sa ia atitudine, imi plac cei siguri pe ei si duri.

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Laila12Izabela):

Si sa fie clar nu vreau, sa aud de căsătorie. Sunt tânără. Nu am de gand sa condamn singura, la moarte.

| RAY explică (pentru Laila12Izabela):

Fii calma ca nu te cer in casatorie draga mea

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RAY):

Pot sa răsuflu ușurată! Ma refeream la căsătorie in general. Aia e condamnare la moarte.Nu cred intr-o amarata de hârtie, care ma condamnă.

| AlwaysNdForever a răspuns:

Am bagat pe cineva la un moment dat in friendzone. Mai tarziu dovedindu-se un ratat fara coloana vertebrala. Deci bine am facut.

| RAY explică (pentru AlwaysNdForever):

Tu vreai un barbat hotarat?