| Biby_5078 a întrebat:

Fetelor o intrebare cat de eficienta e metoda calendarului? Vreau sfaturi de la cele cu experienta nu copilewinking

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Nu te baza pe metoda calendarului, nu renuntati la prezervativ! Asta pentru ca numai 30% dintre femei sunt fertile doar intre cea de-a 10-a si cea de-a 17 -a zi a ciclului menstrual. Restul nu pot fi sigure cu privire la perioada fertila, astfel ca nu pot preintampina vreo sarcina nedorita.

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Se spune că eficienţa metodei calendarului în prevenirea unei sarcini este de 87%. Însă, în foarte multe cazuri, procentul de 13, ne-a demonstrat contrariul.
Menstruaţia trebuie să fie regulată ca să poţi faci calculul cum trebuie. Singurul avantaj este că nu are efecte adverse.
O zi frumoasă! Baftă!

| Biby_5078 explică:

Mersi mult, oricum m-am informat tongue