| Bengoss a întrebat:

Fetelor, va atrag baietii care beau? Daca da...de ce?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Care beau pepsi? sau cola?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu imi plac baietii care beau!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde la ce tip de 'baut' te referi.
De exemplu, cu o prietena ma inteleg bine la 'baut' (ocazional), dar se plange de prietenul ei, ca are tendinte de alcoolic, mostenire de la ta-su. Adica rade 2-3 beri de dimineata, cand se plictiseste pleaca in crasma si sta singur, sau cu alti barbati.
Eu cu ea ma inteleg, ca stam 'pe uscat' majoritatea zilelor, si cand avem chef, ne ametim, dar seara, si just for fun.
Oricum, un lucru e cert, daca umbli 'ranga' toata ziua, nu o sa prea ai 'gagici'. Desi, pe la 15-17 ani eram asa, si n-o duceam rau... Dar era o varsta teribilista. La maturitate, devii ratat daca faci asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In ce lume traiesti?
Da sigur. Astia care beau, fumeaza, fac sex cu oricine si nu mai stiu eu ce sunt cei mai tari, yee. Ce lume frumoasa.
Cum sa crezi asta? laughing
E adevarat ca acele persoane sunt mai destinse dar astea e doar partea buna. Dar cred ca e si singura. Mda... genul de bad guy. Oare numai asa se manifesta? Numai asa trebuie sa fie?

Unul, este salutat de toti pe alee cand vine in camera, se intalneste cu prietenii, e super tare, dar nu fumeaza nu se imbata, dar stie sa petreaca si sa se faca placut mereu. Sa inteleg ca asta nu e bun?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sper ca in sinea ta macar o parte stie ca nu ai idee de ce ai vorbit...

| Oana92 a răspuns:

Nu, pe mine nu ma atrag. E ok sa consumi alcool in anumite situatii si in anumite cantitati. Mi se pare normal sa bei un pahar-2-3-cat te tine cand mergi la un eveniment, cand iesi in oras sau cand te apuca cheful din senin.

Dar...cand viata ta alterneaza intre perioadele de betie si cele de mahmureala e clar ca ai nevoie de ajutor. Din punctul meu de vedere cei care fac asta incearca sa isi ince amarul in bautura. Toti oamenii pe care ii cunosc si care uita sa se opreasca din baut o fac pentru ca a uita cat de tare ii doare...

| Idkidk a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica fumatorii si alcoolicii sunt cool oricat ar fi de dobitoci? Vezi ca te contrazici. Poti sa n-ai niciun viciu (comun) si sa fii mult mai placut ca majoritatea. Dar plecand de la intrebare e vorba de niste vicii comune, ca daca vrei sa bagi si dependenta de internet la vicii e alta discutie, mai ales ca toti avem acest viciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu poti concepe sa nu-ti placa alcoolul? Sunt diversi oameni care nu suporta Coca Cola ca e dulce si ca nu stiu ce. Aia mi se par si mie dubios de anosti si chiar stupizi. DAR e pur si simplu o preferinta. Sunt oameni care mananca cartofi prajiti si altii care fac orice sa-i evite, avand anumite preconceptii, nu ca nu le-ar placea sa manance.
Mie, de exemplu, singura bere care-mi place e cea neagra / bruna. Dar nu pot sa beau mai mult de un pahar de 200-300 ml fiindca e puternica, nah, chiar incep sa am dureri de cap. Dar e singura care-mi place la gust. In general nu beau alcool nicaieri cu oricine as iesi. Daca ei vor sa bea alcool e treaba lor, n-am nimic impotriva, dar eu comand altceva: un capuccino, un nectar/suc, un ceai, o limonada, etc.
Uneori chiar imi comand un Irish Coffee / Capuccino, stii, e din ala cu whisky, si nah, e frumoasa combinatia, dar si de ala mi-e rau daca e prea mult whisky!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel de bine ai putea intreba: „va plac baietii care-si fac patul dimineata", eh, mai greu, ca nici voi nu-l faceti! laughing
Dar tu ai inceput cu vicii si ai dat-o-n altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles, dar de aici pana la vicii mai e distanta cam de la Bucuresti la Viena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu ai inceput cu viciile inainte sa am eu vreo replica. Nu da vina pe mine degeaba! Dar, de fapt, e un obicei clasic ca tu sa arunci vina pe altii, dupa cum bine stim amandoi mai multe din alte amintiri.

| PogChamp a răspuns:

Bine-nteles ca le plac, de ce crezi ca imaginea clasica a familiei romanesti consta dintr-un barbat care isi bea noptile la carciuma de toti banii familiei si o nevasta care iti ia pumni in fata cand comenteaza la el? Crezi ca un stereotip apare la cazuri exceptionale?

| PogChamp a răspuns:

Eu unu prefer sa stau in compania unui om "plicticos" descris de tine decat al unui imbecil care o da pe romgleza ca are vocabularu' prea limitat si isi regaseste cuvintele din site-uri de clickbait de pe facebook sau alt site de socializare.