| Ciobanelul96 a întrebat:

Fetelor, voua va place sa faceti sex oral baietilor adica va excita? sau o faceti doar din dorinta partenerului ca sa se simta el bine? happy

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, pe noi ne excita cand primim sex oral de la baieti, nu cand le facem.
Cand pivreste ce trebuie sa faci partenerului ca sa se simte bine, as lua-o cu inceputul:
Baiatul trebuie sa inceapa sexul cu pregatirea si excitarea fetei, ca la fete ia mult mai mult timp si apoi sa ajunga la baiat.
Deci, pe rand, toata lumea-i satisfacuta, acceptandu-se in aceeais masura ceea ce face placere la amandoi, ca satisfactia sa fie totala.

| Oana92 a răspuns:

Da, ne place. Bine, asta e valabil pentru cele normale la cap. De restul oricum nu are sens sa discutam happy

| BlackRose03 a răspuns (pentru Oana92):

Deci esti normala la cap daca te excita sexul oral? happy
E dezgustator, in special o fac si relatia e bazata mai mult pe atractie sexuala.Crezi ca iubirea inseamna sa ti o **** in gura si s-o sugi? Pe deasupra sa-ti si placa? Ce iubire...
Fiecare are alte preferinte si pareri, dar daca iubesti cu adevarat si relatia e pura sexul oral nu exista.
Pentru cei/cele care il practica ajung sa isi imagineze mereu asta si sa aiba acea senzatie.Deci practic relatia devine inexista fara acest obicei.Nu poti trai fara asta.
Stii ca oamenii care gandesc cu creierul cat si cu sufletul n-o fac?
Daca zice una "ma excita, imi place s-o sug" iti poti da seama usor cat de inteligenta e acea persoana. Si intrebarea asta e de om prost.Curvele astea nu-si dau seama ca pe acest site sunt si copii? Trebuie sa fi prost sa pui intrebari de genu si sa spui ca persoanele normale cu o educatie adecvata sunt anormale. Felul tau de a gandi e anormal happy

| Oana92 a răspuns (pentru BlackRose03):

1. Nu esti normal/a la cap pentru ca te excita sexul oral. Esti normal/a la cap pentru ca nu ai conceptii cretine despre sex.

2. E dezgustator din punctul tau de vedere, probabil ai in jurul tau oameni certati cu apa si sapunulwinking

3. Nu inteleg faza cu relatia bazata doar pe atractie sexuala si comparatia cu iubirea. Iubirea adevarata nu exclude sexul oral! Sexul oral este doar o alta forma de a face sex, atat.

4. "Fiecare are alte preferinte si pareri, dar daca iubesti cu adevarat si relatia e pura sexul oral nu exista" ...Deci, fiecare poate sa creada ce vrea, dar ce spui tu e lege. Iar asta iti permite sa spui despre cei care nu gandesc ca tine ca sunt prosti sau ca femeile care fac asta sunt curve. Cam asta ai spus aici. In alta ordine de idei sa ma lamuresti si pe mine ce inseamna "relatie pura". Pe mine ma duce cu gandul la o relatie intre doi virgini, ambii indoctrinati de o Biserica sau alta. Aici iti dau dreptate, intr-o astfel de relatie nu exista sex oral. Pentru ca nu exista sex de niciun fel...

5. "Pentru cei/cele care il practica ajung sa isi imagineze mereu asta si sa aiba acea senzatie.Deci practic relatia devine inexista fara acest obicei.Nu poti trai fara asta". Relatiile nu exista doar pentru sex oral, iar fanteziile sunt sanatoase. In rest nu am ce comenta, fraza ta e stupida si fara sens.

6. Oamenii gandesc doar cu creierul. De cand exista omenirea! Si daca tot spui ca oamenii care gandesc cu creierul nu fac sex oral...sa nu uiti sa lasi si o dovada in acest senswinking Din nou, inteligenta nu are de-a face cu preferinta pentru sexul oral.

7. "Curvele" sunt femeile care fac sex pentru bani sau favoruri. Nu cele care fac sex oral. Iar copiii nu ar avea ce cauta pe un astfel de sitewinking

8. Trebuie sa fii limitat si indocrinat pentru a gandi in felul asta.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Oana92):

"Da, ne place. Bine, asta e valabil pentru cele normale la cap. De restul oricum nu are sens sa discutam" laughing
Raspunsul tau n-are sens.Ai spus ca cele care nu fac sex oral sunt persoane anormale, cel putin asta a reiesit din cele spuse. Daca iti place sa sugi **** e problema ta, n-am nimic impotriva, dar pentru majoritatea oamenilor e ceva dezgustator, nu doar pentru mine.

1.Nu am conceptii cretine despre sex, e ceva normal, toti ajungem s-o facem, dar unele pozitii si obiceiuri sunt pur si simplu dezgustatoare.Crezi ca sunt singura care are aceasta parere?

2.Chiar crezi asta? Toti avem un mod diferit de a privi lucrurile, dar cand ma gandesc ca unele se simt bine cu **** in gura si sperma in jurul gurii...Nu e scarbos si pentru alte persoane? Sunt singura? Cel putin cand te gandesti in acest mod...

3.Cand faci sex oral esti interesata mai mult de ce e acolo jos, te concentrezi pe altceva, nu in ochii pesoanei iubite si zambetul sau.

4.Nu e lege, asa e normal. Daca tu ai alta parere e fix problema ta. Poti fi destept si homosexual, dar pentru asta nu judec.Si tu la ce te gandesti cand auzi de "relatie pura"? Nu tine de sex ci de suflet. Oare e gresit sa iubesti doar cu sufletul? Intr-o relatie sexul si iubirea se combina.Dar tot sufletul ar trebui sa fie primul loc, moralul, in viata de zi cu zi cat si noaptea, in pat.Nu placerea pentru anumite parti ale corpului, precum penisul.

5. Fantezii sanatoase? laughing

6.Sexul tine de instinctul de perpetuare a speciei, o faci din placere.Si animalele se imperecheaza ca asa au fost programate genetic, la fel si noi.
Vorbeam la figurat.Nu m-am referit cu adevarat la creier.Dar un om care gandeste cu adevarat face sex normal.Stii tu... sper

7.Nu am zis ca doar o fac, dar ele sunt cele care practica in general sexul oral.
O fac si alte persoane, alea ce tin mai mult la trup si gust. Daca barbatul ala n-ar fi atractiv ti-ar mai face placere sa i-o sugi?

8.Tu esti limitata ca gandesti astfel.Cum am zis, toti au o parere diferita.Atunci de ce te iei de felul meu de a gandi? Pana la urma, e normal.
Intreaba-i pe cei din jurul tau ce parere au despre sexul oral, majoritatea raspunsurilor vor fi negative.Doar incearca.
De ce? Pentru ca e pur si simplu dezgustator,nu doar din punctul meu de vedere. Spune-mi, ce placere vezi in a sta cu penisul barbatului iubit in gura? Ti se pare scarbos sau ademenitor cand te gandesti mai bine la asta? Nu gandesc numai din punctul meu de vedere ci a tuturor. Unora le place senzatia de a avea o bomboana in gura si se simt excitati, dar altii(majoritatea) tin sa creada ca suptul a ceva prin care iti faci treburile, ejaculezi sau te masturbezi e pur si simplu josnic.
E parerea ta, nu am de ce ma plange.Nici tu nu te plange de a mea ca fara suparare, a ta e mai lipsita de sens.
Sa sugi...mare placere.
Si din cate am vazut, la intrebarile de genul asta am vazut multe raspunsuri de genul:
"Mi-ar placea sa ii fac oral unei femei frumoase".
"Imi place, ma excita, nu imi imaginez viata fara el"
"Am mereu acea senzatie si un barbat cu penisul mare mi-ar satisface placerile!"

Daca nu e atractiv, frumos dau cu penis mare nu ai mai face oral cu el. Poate tu esti altfel, dar cei care o fac isi doresc un partener care sa le satisfaca nevoile sexuale.Nu e adevarat? Nu te uiti dupa fizic? Nu-ti pasa de marimea penisului? Atunci, de ce faci oral? Nu din simpla placere?

| Oana92 a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu ai inteles nimic si e evident ca e inutil sa continui, dar nu ma pot abtine de la anumite comentarii:

-Nu, nu esti singura cu mentalitatea asta, sunteti multe sad. Dar, majoritatea oamenilor? Pe cine ai intrebat tu de ai ajuns la concluzia asta? Pe membrii unei secte? Mai ales ca tot tu, la final, spui ca la intrebari de genul asta vezi multe raspunsuri pro sex oral. Te contrazici singura!

-tu ai inceput sa comentezi la raspunsul meu, nu tu ai avut loc de parerea meawinking Din punctul meu de vedere poti sa crezi si tu, si oricine altcineva, ce vrei despre sex. Ma doare nici in cot. Dar asta nu inseamna ca eu nu ma pot da cu parerea despre asta, mai ales cand argumentele tale sunt cele din comenturile de mai sus. Cireasa de pe tort e fix asta, ca repeti in aproape fiecare rand ca toti putem avea pareri diferite, dar ca ce spui tu e normal.

- Sa nu uiti sa mentionezi in urmatoarele comenturi ca doar 2-3 pozitii sunt acceptate din punct de vedere moral, pentru ca doar din acele pozitii poti vedea zambetul si ochii partenerului.

-Nu e nimic scarbos in a face sex. Organele genitale sunt parti ale corpului si daca exista igiena nu are ce sa fie dezgustator. E doar in mintea ta!

-Din nou confuzi iubirea cu sexul oral. Nu inteleg de ce nu ar putea exista iubire adevarata intre doi oameni pentru care e normal si placut sa faca oral. Cele doua se exclud, din nou, doar in mintea ta!

-da, fanteziile sunt sanatoase si normale. Si pentru cuplu e sanatos ca pe unele sa le mai pui si in practica. Fara fantezii sexul chiar ar fi doar o activitate de perpetuare a speciei si probabil am avea perioade de imperechere, la fel ca animalele. Explicatia ta care spune ca facem sex doar pentru a pastra specia, iar apoi, in acelasi rand, spui ca o facem din placere, e un nonsens.

-Nu vad de ce ai face sex cu o persoana pentru care nu simti atractie, indiferent de ce crede fiecare ca inseamna "atragator".

| BlackRose03 a răspuns (pentru Oana92):

Am avut iubiti si am cerut pareri de la alte persoane, am vorbit despre sex, pozitii si sex oral de mai multe ori si cand ajungeam la sex oral raspunsurile deveneau negative.Si nu traiesc printre oameni care nu au auzit de termenul "sex" ca sa le para ceva iesit din comun, dar cand vorbeam despre oral se schimbau la fata sau radeau.Tu crezi ca majoritatea persoanelor fac sex oral sau doar o parte mai redusa a populatiei? Uf, ma bucur ca suntem multe happy
Cei de pe acest site sunt aici sa ajute.Cand e pusa o astfel de intrebare cei care au facut oral raspund in incercarea de a oferi ajutor. Ceea ce ai spus n-are niciun sens.Ar fi normal sa dea raspunsuri cei care nu stiu nimic despre asta? Asta ar insemna ca n-au facut. Daca faceau sex oral nu ar fi fost contra.Dar am vazut si raspunsuri contra, nu numai pro.Intreaba-ti prietenii sa vezi ce parere au despre sex oral, dupa spune-mi ce raspunsuri ai primit.

Pe mine nu m-a deranjat parerea ta ci ceea ce ai spus "Da, ne place. Bine, asta e valabil pentru cele normale la cap".
Ce ai vrut sa zici cu asta? Ca cele carora nu le place sunt anormale?

Nu am zis ca e scarbos sa faci sex, am spus ca e scarbos sa faci sex oral, dar e doar parerea mea.Sexul oral se diferentiaza putin de sexul clasic... putin mai mult

In mintea mea? Normal,trebuie respectate normele de igiena inainte sa o faci,dar tot penis ramane si are mai multe functii, chiar daca in acel moment e curat

Asta am zis si eu, e parerea mea, nu o contrazic cu nimic pe a ta

Placerea se amesteca cu activitatea de perpetuare a speciei, nu o facem doar din placere sau doar din instinct. Daca n-am avea acest instinct sau hormoni crezi ca am mai face-o? Nici placere n-ar mai fi. Daca n-ar exista pozitii sau placere am fi cu adevarat ca animalele.

Pentru moral as face-o.Fizicul e egal cu 0 dupa mine. Daca crezi altceva n-am nimic impotriva.

Nu am vrut sa te contrazic, pe mine m-a deranjat primul tau raspuns in care ai spus "pentru cele normale la cap". Sunt o persoana normala si fara sa-mi placa s-o sug. Daca am inteles gresit, spune-mi.

| cosmin986522 a răspuns (pentru BlackRose03):

Poate ti se pare aiurea sa faci dar de primit ce zici? pentru o fata e mult mai usor sa ajunga la orgasm in acest mod, vobresc din prorie experienta.

| RoxanaRamona96 a răspuns:

Eu ador sa fac sex oral. cel mai mult ma excita sexul oral de parca as simti sa o am in gurita mereu big grin

| Andr3i1234 a răspuns:

La cum arati iti place si in ureche... pofticioasa mica happy

| BlackRose03 a răspuns (pentru Andr3i1234):

Da da, bine e sa stai cu **** in gura si dupa sa te mai numesti om normal. laughing

| Kymbey a răspuns:

Eu sunt cu iubitul meu de 2 ani impreuna. E si singurul barbat din viata mea si mie una imi place sa ii fac sex oral. Ma excita si pe mine si pe el. Am trecut de faza aia cu injoseala. Am scapat de inhibiti. Si imi place foarte mult!

| relian a răspuns (pentru Kymbey):

Bv uite un raspuns bun si cineva care stie ce vorbeste.Vad ca Gretta spune altceva ca femeile se excita numai cand primesc wow cam naspa, ar trebuie sa-i explici cum sta treaba, este exact cum ai spus tu.Atit barbatii cit si femeile daca fac ceva din placere le exista si cand primesc si cand fac ele partenerului. Daca simti doar ce spune gretta inseamna ca nu-ti place ceea ce faci, o faci asa sa fie acolo sa nu zica ala nimic.Deci cam asa sta situatia, cand faci ceva din placere simti placere, cand o faci acolo sa fie facut normal ca poti sa simti sau nu mai nimic.

| Kymbey a răspuns (pentru relian):

Nu o fac doar de mantuiala. De multe ori el nici nu imi spune si ii fac pentru ca simt si ma excita.