| Ruhl a întrebat:

Filmele porno provoaca impotenta?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un NU categoric.
Afectiunea denumita Impotenta, reprezinta o ''BOALA'' grava dar tratabila, fiindca impotenta este de fapt o disfunctie a organului sexual provocata de o anumita BOALA a aparatului circulator ori a inimii. Nu exista absolut nicio legatura sau o interdependenta intre masturbare si fenomenul de ejaculare precoce si cu atat mai putin cu impotenta. Afectiunea in sine, reprezinta acea stare a barbatului in care penisul nu poate fi trecut din starea flasca in stare erecta, adica adica sa devina ''sculata'' si nici mentinerea ei intr-o stare de erectie ferma incat sa devina posibila efectuarea unui act sexual chiar si foarte scurt. Printre ''factori de risc'' care provoaca IMPOTENTA, pot fi enumerate urmatoarele cauze :
-1.) probleme ale vaselor de sânge (probleme vasculare) care pot împiedica sângele să umple penisul său să rămână destul de mult timp pentru a menţine erecţia.
-2.) probleme ale nervilor (probleme neurologice) care împiedică semnalele de excitaţie să ajungă de la creier şi măduva spinării până la penis; tulburări nervoase cum ar fi boala Parkinson, boala Alzheimer, scleroza multiplă sau accidentul vascular cerebral pot interfera cu abilitatea bărbatului de a avea erecţie şi pot să scadă dorinţa sexuală; afecţiunile nervilor din diabet, complicaţii chirurgicale, leziuni ale măduvei spinării pot, de asemenea, să cauzeze probleme.
-3.) probleme ale structurii penisului sau ale ţesuturilor pot împiedica erecţia.
-4.) factori hormonali, cum ar fi niveluri scăzute de testosteron.
-5.) efectele secundare ale medicamentelor (spre exemplu cele care se iau pentru hipertensiune sau pentru depresie) pot cauza probleme de erecţie; în unele cazuri, pot fi posibile schimbarea dozelor de medicamente sau folosirea altui medicament.
-6.) folosirea tutunului, a alcoolului sau a drogurilor ilegale pot determina probleme de erecţie; oprirea sau reducerea folosirii acestor substanţe poate reduce severitatea problemelor de erecţie.
-7.) activităţile care restricţionează fluxul de sânge în penis pot determina probleme de erecţie. Unii medici au observat că bărbaţii care merg cu regularitate pe bicicletă pe distanţe mari au risc mai mare de a avea probleme de erecţie.
-8.) depresia (care are de asemenea şi o componentă fizică), anxietatea, stresul, doliul sau probleme cu relaţiile actuale sau trecute.
IN ABSOLUT NICIUN STUDIU MEDICAL NU ESTE SPECIFICATA SAU CEL PUTIN NICI MACAR AMINTITA MASTURBAREA PRINTRE POSIBILI FACTORI DE RISC AI IMPOTENTEI.
Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu vad ce legatura are impotenta cu filmele xxx doar nu te masturbezi 23 din 24. Nu e adevarat.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu vad legatura dintre vizionarea de materiale xxx si impotenta ca doar nu te masturbezi 23 din 24. Nu e adevarat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru HazelEyes77):

Printre ''factori de risc'' care provoaca IMPOTENTA, pot fi enumerate urmatoarele cauze :
-1.) probleme ale vaselor de sânge (probleme vasculare) care pot împiedica sângele să umple penisul său să rămână destul de mult timp pentru a menţine erecţia.
-2.) probleme ale nervilor (probleme neurologice) care împiedică semnalele de excitaţie să ajungă de la creier şi măduva spinării până la penis; tulburări nervoase cum ar fi boala Parkinson, boala Alzheimer, scleroza multiplă sau accidentul vascular cerebral pot interfera cu abilitatea bărbatului de a avea erecţie şi pot să scadă dorinţa sexuală; afecţiunile nervilor din diabet, complicaţii chirurgicale, leziuni ale măduvei spinării pot, de asemenea, să cauzeze probleme.
-3.) probleme ale structurii penisului sau ale ţesuturilor pot împiedica erecţia.
-4.) factori hormonali, cum ar fi niveluri scăzute de testosteron.
-5.) efectele secundare ale medicamentelor (spre exemplu cele care se iau pentru hipertensiune sau pentru depresie) pot cauza probleme de erecţie; în unele cazuri, pot fi posibile schimbarea dozelor de medicamente sau folosirea altui medicament.
-6.) folosirea tutunului, a alcoolului sau a drogurilor ilegale pot determina probleme de erecţie; oprirea sau reducerea folosirii acestor substanţe poate reduce severitatea problemelor de erecţie.
-7.) activităţile care restricţionează fluxul de sânge în penis pot determina probleme de erecţie. Unii medici au observat că bărbaţii care merg cu regularitate pe bicicletă pe distanţe mari au risc mai mare de a avea probleme de erecţie.
-8.) depresia (care are de asemenea şi o componentă fizică), anxietatea, stresul, doliul sau probleme cu relaţiile actuale sau trecute.
IN NICIUN STUDIU MEDICAL EFECTUAT, MASTURBAREA NU ESTE NICI MACAR AMINTITA PRINTRE POSIBILI FACTORI DE RISC AI IMPOTENTEI.

| asdf2kpower a răspuns:

Provoaca dependenta*

| Helpme99 a răspuns:

Da.
Te rog informeaza.te despre PIED. (Porn induced erectyle dysfunction)