| DulshikaPtTne a întrebat:

Fostul meu iubit este impreuna cu prietena mea cea mai buna[fosta]. numai pot fi prietena cu ea pentru ca ea stand cu el imi amintesc ceva urat, ca el ma batut.Si acum eu sunt impreuna cu cel mai prieten al foostului meu prieten acum nici eu numai sunt prieteni.Cum vi se pare situatia?straight facefunda"x

Răspuns Câştigător
| ella15crisuu a răspuns:

El daca te iubea nu facea chestia asta ..Shi ea daca era cea mai buna prietena a ta nu accepta sa stea cu el.Tu ar trebui sa nu le dai importanta..Si sa treci peste asta cu ajutorul unui iubit si unor prieteni adevaratii!

| PinkTerror a răspuns (pentru ella15crisuu):

Ce ar fi sa va scoateti rahatul asta din cap ca trecutul peste se face cu iubiti?

Lasa fata sa iti vada de viata, sa isi dea seama ce vrea, unde s-a gresit, ce poate sa faca, etc.

da nu are nevoie de un tampit acum. ca daca da peste unu la fel de mare sau si mai mare ca fostul... o sa iasa si mai urat.

8 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

V-ati facut dusmani pentru o relatie cu siguranta de scurta durata, O relatie poate dura un an 2 3 dar o prietenie adevarata o viata.

| PinkTerror a răspuns:

Da doamne...

(si asta o zic ca ateu)

da-o in... din toata lumea altii nu ati gasit?

Acum eu inteleg ca dupa o relatie esuata simti nevoia sa ranesti pe celalalt dar cu vietiile oamenilor astia ce ati avut?

Hai sa fim seriosi:

1. Tu nu o sa ramai cu asta si nici el cu tipa. Pentru simplul motiv ca o sa va aminteasca de voi doi(fosta relatie). Veti compara (e inevitabil).
2. Dupa ce o sa treaca relatiile astea o sa va fie dor de relatiile de amicitie. SI fie o sa regretati fie o sa va intoarceti intr-o relatie (de amicitie) foarte penibila.
3. Ati comis-o. Acum ce poti face este sa te uiti o clipa in trecut. Te-ai uitat? Bun! Acum intreaba-te ce poti invata din el. Gata? Ti-ai dat seama? Perfect. Atunci priveste in fata si lasa trecutul in urma.

Have Fun

| Auslesse a răspuns:

In primul rand, fostul tau e cu cea mai buna prietena a ta, iar tu esti cu cel mai bun prieten al fostului...interesant.Mie nu mi se pare nimic rau in toata povestea asta.In al doilea rand, ce mi se pare urat e faptul ca el te-a batut.de ce a facut lucrul asta?

| Demonull a răspuns:

Te-a batut?! Rusine! Complicata treaba prietenul prietenei..este iubitul fostul prietene in fine prea complicata treaba astalaughing Uite, te-a lovit, deci ''la dracu el!'' barbatii care lovesc o fata/femeie nu sunt barbati, sunt niste ...tarfulite..in corp de barbat, prietena ta..incearca sa vorbesti cu ea de ce a procedat asa..si tu pe altu chiar nu ai gasit? Observ ca relatia voastra a fost urmarita, el de prietena ta, tu de prietenul lui.thinking Renunta la acesta ia o pauza de la ''iubit'' puen ordine in ganduri!

| k_7073 a răspuns:

Rupta din telenovele de doi lei
FUNDA?

| mihaella91 a răspuns:

Incurcata rau! e urat din partea ei ca a facut acest gest dar nici din a ta nu a fost prea frumos! dar tinand cont k esti fata la fel ca mine...no problem. trebuia sa iti aline cineva durereabig grin

| violeta2966 a răspuns:

Draga mea crede-ma ca stiu cum te simti dar nu este vina ta, si asta inseamna ca el nu te-a meritat