| IooMar a întrebat:

S-a despartit de mine, apoi peste o saptamana cand eram online mi-a bagat in seama si de atunci, cand eram online mereu a facut asta. A zis ca vrea sa ramanem prieteni, dar mi se pare ciudat sa imi spuna ceva de fiecare data cand eram online. Adica de obicei un tip cand spune: "ramanem prieteni" o spune doare de dragul de a face asta. Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Invata sa nu pui suflet pentru fiecare tip pe care il cunosti in viata ta. Nu merita sa pui suflet cu adevart pentru o persoana pe care nu o cunosti cu adevarat (asta iti va lua cativa ani buni... happy )
Niciodata demnitatea persoanei tale nu trebuie să fie miza pe care sa ti-o asumi, doar asa... pentru a cunoaste acea persoana...
Cunoastrea va veni de la sine.

Sunt fel de fel de greşeli şi mici tensiuni care pun la încercare o relaţie de prietenie în timp. E nevoie să ţii mult la acea relaţie pentru a avea răbdare, pentru a sacrifica orgoliul, pentru a acorda în continuare şanse unei relaţii...

Trebuie să te asiguri că partenerul de viaţă poate fi capabil să îţi fie şi prieten, şi un bun sfătuitor. Viaţa ne va pune în faţă atât de multe provocări încât e nevoie putem colabora permanent cu cei de lângă noi, sau, cei de lângă noi să fie caabili să colaboreze cu noi în moment critice în care vom fi nevoiţi să ne situăm.

De abia atunci vom afla cine sunt cu adevărat cei din preajma noastră, sau ce reprezentăm noi pentru ei…

Se spune că poţi consuma un sac de sare lângă o persoană, îi poţi sta aolături mult timp fără să ajungi să o cunoşti în mod concret. Şi asta pentru că nu am văzut-o (sau nu am vrut să o vedem cum se manifestă în situaţii critice…

| Latinmoon a răspuns:

Poate vrea sa fiti doar prieteni la urma urmei, daca vrei sa fi mai mult de atat cu el apropriete mai mult insa nu exagera, vezi daca te accepta.
Daca nu asta e, trebuie sa privesti inainte.
Craciun fericit! :*

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Par a fi semne de imaturitate.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Ii e frica sa nu te piarda si de aia a spus macar sa ramaneti prieteni.Eu consider ca mai are sentimente pentru tine si cel mai bine discuti cu el despre asta!
Bafta si Craciun fericit!

| DianaIsHere123 a răspuns:

Eff, eu zic ca inca te place.winking

| FGirl a răspuns:

Cred ca nu mai vrea sa fie cu tine, dar se simte vinovat pentru asta. Asa ca se incapataneaza sa te bage in seama mereu, asigurandu-se ca totul e bine si ca veti ramane prieteni. Am patit ceva asemanator.

Alta idee n-am...

Craciun fericit!

| Viatamergeinainte a răspuns:

Inca te iubeste si vrea sa continuati relatia

| Khrystinna a răspuns:

Pai e ciudat. Asta e sigur, si ce mai e sigur e ca inca te placee! Daca nu te mai placea nici nu te mai baga in seama! Trust me! laughing

| waterfly a răspuns:

La mine tot asa.devine insuportabilsad