| Alina_8541 a întrebat:

Fostul meu prieten a spus ca tine la mine.Nu mi-a spus numai mie, ci si prietenilor lui, dar nu vrea sa ne impacam ca a spus ca daca ne vom impaca, vom suferii mai mult daca ne vom certa din nou.Eu am fost impreuna cu el 9 luni, si suntem despartiti de 6 luni, dar in tot acest timp am tinut legatura si nici eu dar nici el nu am avut pe altcineva in tot acest timp.Cum sa il fac sa il aduc iar langa mine? Sa fie ca la inceput?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Daca a durat atata timp si spui ca nici unul nu ati avut intre timp alti parteneri exista o sansa sa va impacati. Daca e adevarat inseamna ca inca mai sunt ceva sentimente la mijloc. Singura solutie este o discutie sincera si deschisa. Spune-i ca nu exista durere mai mare decat sa il vezi zilnic si sa nu ii poti arata ca il iubesti. Spune-i sa va dati o sansa, ca ati regreta mai mult daca nu ati incerca sa faceti ceva pentru fericirea voastra. Succes!

4 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Buna
Parerea mea e ca o relatie, odata rupta, niciodata nu va mai fi ca la inceput.Insa,daca exista iubire si respect, si amandoi lupta pentru fericire... poate nu e totul pierdut.
Ca sa fii din nou cu el si sa fie totul bine, trebuie sa va doriti amandoi asta si sa uitati ceea ce a fost(ceea ce mie mi se pare imposibil).

| Linguritza a răspuns:

Uite nu stiu daca este asa dar o sa iti zic ceva... cateodata baieti se despart de prietenele lor cand simt ca nu mai au atentie din partea persoanelor iubite, iar prin asta ei cred ca vor pe alti ca sau saturat de ei, si chiar daca fata ar vrea sa fie din nou cu baiatul acela, acest baiat refuza din motivul ca siar bate joc de el sau se intampla aceeasi poveste. este putin complicata faza

| ILoveSKRILLEX a răspuns:

ei oh go on daca nu iti spund ein fata inseamna ca nu te place cu adv sih se foloseste de tine... crede-ma am patit`owinkingsih yoh

Răspuns utilizator avertizat