| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Fostul s-a despartit acum 2 luni de mine dupa o relatie de un an. Inca nu mi-a trecut. Sunt niste baieti foarte de treaba si draguti in jurul meu si as vrea sa ma indragostesc de unul de ei, si sa-l uit pe el, dar nu pot. Putin ajutor? Nu vreau sa ne impacam, si nici el nu vrea asta.
Voi cum ati trecut peste primul "heartbreak"? ^^ As dori raspunsuri cat mai happy posibile. Momentan am o stare buna si nu vreau sa mi-o stric din cauza acestei porbleme din nou. Vreau doar o solutie...sau o idee de solutie, orice big grin
Funda :*

2 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Buna. Nu o sa il uiti mai ales daca zici ca e primul heartbreak. Dar nu ar fi o solutie ca sa iti faci un nou prieten pentru ca nu ai de unde sa stii cat va dura relatia si dupa daca vei pune suflet si vei tine la el iar o sa suferi. Asa ca parerea mea e ca ai nevoie de o pauza happy, nu e bine relatie dupa relatie. Toate la timpul lor si sa te indragostesti cu forta nu poti. Axeaza-te pe altceva, iesi cu fetele, distrati-va, citeste ceva, uita-te la un film si fa orice altceva care sa iti distraga atentia de la el. :*

| pusitaaaa20000 a răspuns:

Incearca cu alt baiat....sa stai cu el... big grin probabil te vei indragosti de elwinking