| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Fostul s-a despartit acum 2 luni de mine dupa o relatie de un an. Inca nu mi-a trecut. Sunt niste baieti foarte de treaba si draguti in jurul meu si as vrea sa ma indragostesc de unul de ei, si sa-l uit pe el, dar nu pot. Putin ajutor? Nu vreau sa ne impacam, si nici el nu vrea asta.
Voi cum ati trecut peste primul "heartbreak"? ^^ As dori raspunsuri cat mai happy posibile. Momentan am o stare buna si nu vreau sa mi-o stric din cauza acestei porbleme din nou. Vreau doar o solutie...sau o idee de solutie, orice big grin
Funda :*

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu poti porunci inimii sa iubeasca si nici nu e bine sa il inlocuiesti pe fostul cu un altul pentru ca atunci cand te vei vindeca nu vei mai avea nevoie de el. Cel mai bine e sa iti gasesti un nou hobby sau sa reiei unul de care nu te-ai ocupat de mult, sa iesi din casa, sa socializezi, sa eviti sa te gandesti la el si in general sa eviti locurile triste, deprimante si care iti aduc aminte de el. Nici putina ciocolata nu stricabig grin

Cu timpul il vei uita si atunci te vei putea indragosti de un altul si sa speram ca de cel potrivit. Bafta!happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce postezi de două ori?
Nu trebuie să te implici imediat într-o nouă relație, mai relaxează-te, respiră.
Pa, pa.

| Aηηy a răspuns:

Buna. Nu o sa il uiti mai ales daca zici ca e primul heartbreak. Dar nu ar fi o solutie ca sa iti faci un nou prieten pentru ca nu ai de unde sa stii cat va dura relatia si dupa daca vei pune suflet si vei tine la el iar o sa suferi. Asa ca parerea mea e ca ai nevoie de o pauza happy, nu e bine relatie dupa relatie. Toate la timpul lor si sa te indragostesti cu forta nu poti. Axeaza-te pe altceva, iesi cu fetele, distrati-va, citeste ceva, uita-te la un film si fa orice altceva care sa iti distraga atentia de la el. :*

| FlyingSoul a răspuns:

Cel mai simplu raspuns: flirt. Dupa un "hartbreak" trebuie sa te deschizi si sa fii vesela. Flirteaza cu baietii. Fa-i sa te vrea, dar nu te da lor.

| soricelulRulz a răspuns:

Dragostea vine de la sinewinking pur si simplu vei realiza ca usor unul din acei baieti iti va iesi in evidenta si usor-usor o sa il consideri din ce in ce mai dragut si fara sa iti dai seama il vei uita instant pe fostulwinking