| nokia1997 a întrebat:

Fratilor am si eu o prietena adica vreau sa fie prietena mea o cunosc de mult cu ar trebui sa actionez? sa o ""cuceresc"...

3 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Asta vine de la sine.
vb cu ea. iesiti pe afara la un suc ceva. vorbiti despre una alta. dupa un timp (2 3 zile) poti sa-i iei mana cadn vorbiti sau daca stati la masa pui mana ta peste mana ei. daca vezi ca si-o trage atunci ori nu te vrea ori e prea devreme. dupa aia mai iesiti mai povestiti. important este sa o asculti si sa fi langa ea. daca are ceva probleme sa fiu grijuliu cu ea "ce ai" "ce s-a intamplat" etc. sa vada ca poate sa aiba incredere in tine si ca esti langa ea. incearca sa o asculti si sa o ajuti cumva. si cu tipmul iar o mai mangai un pic in par si daca spune ceva spune-i ca avea ceva alb sau negru (sau ce culoare iti trece prin minte) in par. daca te place nu o sa spuna nimic. si tot asa dupa aia cand mergi pe strada poti sa o iei de dupa brat sau dupa solduri. daca iti ia mana ori e prea devreme ori nu te place. si incet incet incepeti. daca ii place de tine o sa va cuplati mai repede. si mai spune-i unele complimente nevinovate. "vad ca esti asortata azi" (de exemplu la haine) sau. "sti ce-mi place la tine? ca esti o fata mai speciala" si tot felul de complimente din astea. mai mult despre persoana ei ce caracter este si etc. nu gen. ce fusta faina ai. sau ce frumoasa esti sau chestii pe care le aude de la o gramada de baieti. si stie ca este. ceva care nu prea ii spun toti.

sper sa te fi ajutat.
daca am uitat ceva o sa mai scriu.

| nokia1997 explică (pentru Alexakos):

Frate voiam o iee minora dar tu mi-ai dat o poveste de viata mz mult:Xbig grin

| Bubble99 a răspuns:

Pai,fi tu insuti atunci cand esti cu ea..Nu incerca sa te dai mare,sau alte chestii, fiindca fetelor nu le place asta. Vorbeste mai mult cu ea, si incearca sa-i spui ca o placi, poate sentimentele sunt reciproce. Iti recomand sa mergi si sa ii spui ce simti, inainte sa fie prea tarziu. Sper ca te-am ajutat!