| Mereustresat a întrebat:

Sa zicem ca vreau sa cuceresc o fata dar in momentul de fata am prietena. problema este ca: si eu si prietena mea si blonda(tipa de cucerit) suntem in acelasi liceu eu cu prietena in aceeasi clasa si blonda cu 3 clase langa clasa mea.Mno problema e ca pe blonda no cunosc am vb odata cu ea pe mess ceva de gennu sall cf? cine esti si pe unde stai si apoi a iesit, deci nu se pune cum ar trebui sa o abordez si unde tinand cont ca nu prea intra pe mess si cand intra sta 1 minut 2 sau nu raspunde si pe la scoala ea umbla cu 1 fata sau 2 tot timpul si mai e problema si cu prietena mea ca sa nu afle ea. Spun de prietena mea ca se apropie revelionul si daca nu o cuceresc pe blonda raman cu a mea sti si daca o cuceresc pe blonda ii dau papucii la a mea si nu vreau sa raman far nici una ca nu am ce face la rev ma intelegetitongue

Răspuns Câştigător
| rucsy_7574 a răspuns:

Te cred si eu ca esti mereu stresat laughing

Nu e frumos in primul rand ce faci daca tie ti`e frica si nu ai vrea sa ramai singur de revelion atunci de ce nu te gandesti si la prietena ta? Ea ce vina are ca tie iti fug ochii dupa altcineva.
Pune`te putin in locul ei sa te trezesti din senin de revelion cu o surpriza dinasta si sa ramai singur ea fiind cu altcineva din sc cu tine si mergand cu ea la revelion cum ti-ar cadea? Nu prea bine.
Sfatul meu e sa iti petreci revelionul cu prietena ta si apoi vei vedea ce e de facut cu tipa blonda. Nu sunt aici sa critic bineinteles ci sa iti las un sfat dar tu nu tii la prietena ta ti`e indiferent i`ar da oricand papucii daca ai avea o sansa la cealalta. De ce te folosesti de ea? Si de ce totodata nu ai vrea sa ramai nici fara ea? ti-ai pus intrebarea asta? Sigur blonda aia e doar o slabiciune e ceva nou normal ca te atrage dar daca toata lumea si-ar lasa partenerul/partenera pentru ceva nou crezi ca ar mai exista relatii de durata? La fosta prietena inca mai ti dupa parerea mea
sau cel putin te`ai obisnuit ff mult cu ea pentru ca daca ti-ar fi atat de indiferenta nu te`ar interesa daca ramai singur de revelion sau daca s`ar supara ca afla de noua ta cucerire. Am auzit multe cazuri care au avut momente ca tine. In primul rand nu stii nimic despre tipa noua e gusturi are ce ii place cum e intr-o relatie ce fel de pers e. iti place doar fizic ei probabil fiind placut normal. Crede`ma e doar o chestie de moment si tine doar de aspectul fizic. Tu faci cum vrei dar iti spun ceva din propria experienta.

Pt un moment de placere o sa pierzi ceva de viitor.

Pt ca e foarte greu sa ai iubita intr-un loc unde se afla si fosta ta si mai ales ca esti cu ea in clasa. E foarte complicat. Tinet`i okisorii doar pentru prietena ta :p daca nu mai vrei nimic atunci spune`i lucrurile pe fata dar mai intai intreaba`te de ce ti`e frica sa ramai si fara ea? :p

big hug

12 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Cred ca vei ramane singur daca vrei sa impusti doi iepuri de o data! Nu-ti da prietena actuala pe blonda ca o sa-ti para rau, vei vrea sa te intorci la ea si nu te va primi!
Nu fa prostioare ca roata se intoarce!

| lyrics a răspuns:

Sper sa nu o cuceresti
happy

| rucsy_7574 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere :* Te`ai gandit ce faci pana la urma?hee hee

| rucsy_7574 a răspuns:

De ce nu te impaci cu fosta? :-s

| nicoletalavinia14 a răspuns:

A deci sa inteleg ca vrei sa iti lasi prietena pentru o alta fata? Si daca nu cuceresti pe fata aia ramai cu prietena ta ca sa nu fii singur de revelion? Interesant... unde mai exista iubirea oameni buni?
Ca sa o cuceresti ar fi simplu, arata-i macar ca o PLACI
Te dai la ea, de ce nu intrii in ea odata? Cred ca stii mai multe despre a cuceri o fata decat crezi, mai ales dupa ce ai scris tu acolo.

| protos87 a răspuns:

Eu cred ca nu le meriti pe nici una.

| hayley a răspuns:

Ce i-as bate eu pe baieti ca tine laughing Poi gandeste-te si tu pe care o iubesti cu adevarat! Daca o iubesti pe vreuna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tuhh vb cu blonda si ea iese cateva zile daca te-n treaba ceva nu-i raspunde si peste cinci zile de va implora sa fii cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) te duci intai la blonda si o intrebi daca vrea sa fie ca tine bine dar cu vorbe dulki. si daca zice nu ca uite nu pot sau nu vreau sad ai aflat si ce vrea tipa blonda sa zicem ca nu vrea sa stea cu uh si ramai si cu pirietena actuala nu era greulaughing)

| Mereustresat explică:

Uite cum e faza eu la actuala nu prea mai tin am stat cu ea 1 ani si 1 luna dar mi-a facut prea multe faze urate cu baieti si de aceea eu si acum tin enorm de mult la ea dar nu-i mai acord atentie pentru ca nu ma mai atrage din felul in care invata si cum s-a purtat cu mine i-am oferit tot ce vroia am 15 ani si 6 luni ea are 16(actuala) si de fiecare data ii faceam cadou cate ceva recent a fost ziua ei si i-am luat un parfum am dat 4 mil jumate p el deci va dati seama ca o iubeam si inca o mai iubesc dar simt ca nu mai merge
si legat de blonda tot la ea ma gandesc
is obsedatlaughing adica as face orice sa ies cu ea dar nu stiu ce texte sa ii bag dac ma intalnesc cu ea pe coridor la liceu:

| Mereustresat explică:

Uite puteti sa ma ajutati aici irezistibil_de_plictisitor tongue multumesc

| Mereustresat explică:

Problema e ca m-am despartit de prietena si blonda e fitoasa tare nu prea vb cu mine nu ma baga in seama *** ma simt cam prost