| drhotzu a întrebat:

Fratilor! hai sa ne lamurim: voi faceti dragoste sau sex? ps: o sa intervin si eu cu ceva ideiwinking dar vreau sa aud mai ales parerea "tinerilor/tinerelor" care au inceput viata sexuala (si fara rusine!)

Răspuns Câştigător
| mat31new a răspuns:

Pardon, sex din dragoste...

11 răspunsuri:
| alexush a răspuns:

Dragoste cu iubita si sex cu altele

| drhotzu explică (pentru alexush):

Pai si detaliaza pentru ca asta sunt curios, prin ce e diferit? ce le deosebeste? si cu e diferit actul sexual denumit "dragoste" fata de cel numit "sex?

| alexush a răspuns (pentru drhotzu):

Pai ma prietene..dragoste..eu fac cu persoana iubita. o fac din pasiune, cu sentiment, cu atmosfera, preludiu si toate cele..sexu la mine este cu o alta fata..sa am in cine sa ma golesc si eu..de obicei folosesc preyervativ. dar mai dau prin una si alta..sexu e salbatic, cat mai repede, fara pic de pasiune, preludiu, placere, sentiment..ma duc la ea, fac sex cu ea..si apoi plec..pe cand cu iubita. fac dragoste. o noapte plina de afectiune, de tandrete, lumanari, poate si o sticla de angelii sau sange de taur..nu stiu daca ai inteles

| mat31new a răspuns:

Sex in dragoste.

| Dana211 a răspuns:

Parerea mea e ca in general orice om face dragoste cu cineva pe care il/o iubeste si sex cu oricine altcineva

| drhotzu explică (pentru Dana211):

De ce spui asta? prin ce se deosebeste?

| Dana211 a răspuns (pentru drhotzu):

Actul sexual in sine uneori e acelasi ( daca de exemplu e vorba de sex salbatic) dar de cele mai multe ori cand faci dragoste exista preludiu, exista sentimente si in general iti pasa cum se simte celalalt pe cand in momentul in care faci sex tot ce vrei e sa te simti tu bine nu partenerul/partenera si de cele mai multe ori preludiul se rezuma eventual la niste saruturi salbatice. Plus ca difera atmosfera de dupa.

| CiprianTPU a răspuns:

E buna intrebarea ta! Eu tind sa cred ca fac dragoste de fiecare data, fie ca iubesc femeia respectiva sau nu. Unii spun ca faci dragoste doar cand ai sentimente profunde pentru partenera, altfel e sex. Fiecare face ce vrea laughing, asa ca eu fac dragoste happy!

| drhotzu explică (pentru CiprianTPU):

Pentru mine partea de contact sexual este sex, facut bine, indiferent de cu cine o faci, partea animalica din fiecare preia controlul, faptul ca iti pasa sau cum se simte partenera/partenerul tau tine de individ. ceea ce le deosebeste este practic ceea ce urmeaza dupa sex, partea de tandreturi si etc. asta diferentiaza dragostea de sex... pentru ca in sinea lui actul sexual este identic pana in acel punct, iar faptul ca are sau nu preludiu asta tine de fiecare in parte. eu recunosc si prietena mea la fel noi facem sex din placere! pentru a ne elibera de tot! si facem dragoste dupa cand ne tinem in brate mai glumim un pic, si asta desi avem aproape 5 ani impreuna... si 4 de cand locuim impreuna.

| Vampire12300 a răspuns:

Eo Fac sex cu toate fetele dar dragoste cu iubita mea.Intrebarea e ff buna si sper ca nu toti pustii de 11 ani siau inceput viata sexuala

| Vampire12300 a răspuns (pentru Vampire12300):

Aaa si daca totusi faceti doar sex luativa prezervativehappy