| ManoleAndreeaMaria a întrebat:

FUNDA! Cum sa fac un tip mai timid de care.mi place de ft multa vreme sa ma placa? Eu il plac de cel putin 2 ani, ne stim(in sensul ca vb de fiecare data cand n vedem, vb la tell&fb&mess&co.) insa nu stiu cum sa.i spun indirect ca.l plac... Probabil el s-a prins deja de acest fapt pentru ca eu il invit in parc, il sun etc. El nu prea da semne sa ma placa in genere insa mereu ma cauta din privir si se uita cu coada ochiului dupa minehee hee dar nu mi.a spus vreodata propriu zis ca ma place sau ceva de genul. Fratele lui mi.a spus ca si el ma place insa eu nu stiu ce sa cred. Mai multe persoane imi spun ca el m.ar placea si sa.i spun in fata ce simt insa numai cand ma gandesc imi fuge pamantul de sub picioare. Ce sa fac? Cum sa.i spun? Ma place? Voi ce spuneti? Astept raspunsurihappybig grin

3 răspunsuri:
| Ina93 a răspuns:

Pai daca nu isi face el tupeu sa iti zica
zi tu pana la urma nu pierzi nimic si poate ai de castigat.ia-l la o plimabare prin parc si intr-un loc mai retras spune-i ce simpti pentru el.fi curajoasa tu nu fi timida ca el

| GheNsS a răspuns:

Multi baieti din secolul 21 mai nou asteapta ei sa fie curtati, intr-un fel daca este timid in interiolu lui tot spera sa faci tu primul pas! Eu zic sa il intrebi chiar cum zic eu acum,, Ce parerea ai avea despre o posibila relatie cu mine,, fara rusine ca este o intrebare diplomata si asa ai si scapat de greutatile inimii! Mult noroc!

| FeelMe a răspuns:

Atata timp cat mai multe persoane ti-au spus ca te place, si in plus daca este mai timid eu zic sa tragi putin aer in piept si sa il intrebi.