| Sonnora a întrebat:

FUNDA! Imi poate da candva un sfat? Ce pot sa fac ca sa-i spun unei fete ca nu o iubesc, ca eu nu vreau sa o ranesc! Dar ea nu intelege acest lucru, si imi face farse ma ia peste picior doar ca sa o bag in seama ce e de facut? Funda raspunsului corect...winking

7 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Spune-i sa te lase in pace pur si simplu dar fii dur cand o spui... daca o zici razand o ia drept gluma... spune-i ca nu vrei nimica cu ea ca nu e genul tau si chestii din asteahappy

sper sa reusestyhappy

| pactcudiavolita a răspuns:

Bunahappy Pai daca nu simti chiar nimic pentru ea si nu vrei sa fiti nici macar amici spune-i asa: Uite stiu ca tu ma iubesti, dar chiar nu simt nimic pentru tine, scuze nu vreau sa te ranesc dar asta e adevarulhappy Si daca vrei sa fiti macar amici si totusi o placi putin, sau mno crezi ca puteti fi prieteni spune-i asa: Esti draguta dar nu esti gennul meu de fatahappy daca tot ma iubesti hai mai bine sa fim amici.
Sper ca te-am ajutat>big grin

| eeellleeennnaaa a răspuns:

"cred ca nu ne potrivim daca doresti putem ramane prieteni scuze chiar nu vreau sa te fac sa suferi dar trebuia sa iti spun o data"laughinglaughinglaughingpoate o sa te ajute

| telefoanedualsim30 a răspuns:

Da-i de inteles ca nu iti plac fetele insistente, ca iti plac cele timide. Pana la urma cand o sa vada ca nici asa nu are sanse o sa te lase in pace! Parerea mea este ca ar fi o miscare gresita din partea ta sa ii spui verde in fata ca nu o iubesti. Daca ii spui " nu te iubesc" sigur o jignesti. Adopta o alta tactica da-i de inteles ca esti prea ocupat si chiar daca ai vrea nu ai avea timp. ce incerc sa iti spun este sa fi diplomat. happy

| AnonimGenFeminin a răspuns:

Poi, ia-o intr-un loc mai privat si spune-i ca te deranjeaza aceste lucruri, si ca ai observat-o deja destul, si ai incercat sa dai nastere la sentimente de dragoste (chiar daca e o minciunalaughing), dar pur si simplu doar v-ati complica existenta fara rost. Asa ca o rogi sa va vedeti fiecare de drumul vostru.
Succes:*

| pUshA a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa vorbesti cu ea mai serios... si nu tare brusc, de exemplu : "vezi tu, poate ar trebui sa lamurim lucrurille o data pentru todeauna, nu vreau sa intelegi gresit ceea ce este intre noi. dar nu stiu cum sa-ti spun, nu vreau sa te jignesc, insa vreau doar sa intelegi ca nu simt nimic pentru tine mai mult decit simpla prietenie, sper sa intelegi si sa vb asa cum vorbeam pina acum, doar ca eu nu te iubesc, asta e. esti frumoasa, inteligenta, insa nu pot sa te iubesc. un sfat mic : cauta-ti norocul in alta parte, ca sunt sigur ca multi vor sa fie cu tine. happy "
sper ca te-am ajutat, am scris si eu ce cred. o seara buna, succese. (kiss)

| Lavynuk a răspuns:

Pai spune-i tot ce ai in suflet si spune-i ca nu o iubesti pe ea ci pe alt cineva intelegi? spune-i cu blandete si poate te va intelege