| ghkjghk a întrebat:

FUNDITA! am un prieten caruia ii place de mine. pana acum cateva luni eram doar prieteni dar de vreo 3 luni a inceput sa se dea la mine. I-am spus ca trebuie sa ramanem doar prieteni si nimic mai mult. dar el a inceput sa ma terorizeze cu telefoanele iar dupa ce mi-am schimbat numarul de telefon imi sacaia prietenele si le tot intreba de ce nu vreau eu sa fiu cu ele. eu il iubesc si tin la el dar ca la un frate si nimic mai mult. El mi-a spus ca tine la mine de mult timp doar ca nu a aratat asta.acum un bun prieten de-al lui imi face apropouri sa fiu impreuna cu el. Eu il plac pe prietenul lui dar nu stiu daca sa fiu sau nu cu el. daca as fi cu unul dintre cei mai buni prieteni ai lui i-as rani sentimentele si siar schimba parerea despre mine, cu toate ca nu vreau sa il pierd deoarece este un bun prieten de-el meu. CE SA FAC?

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vorbeste cu el, nu il mai evita caci banuiesc ca e dureros si pentru el ca are parte de o dragoste neimpartasita!

Spune-i clar ca tu ti la el ca la un frate si ca daca vrea puteti ramane buni amici fara sa iti faca apropouri ca altfel nu ii mai vorbesti!

Chestia e ca daca el e genul care renunta foarte greu, mai obsedat din fire, nu o sa se opreasca pana nu o sa-i mai vorbesti vreodata!

O sa fiti iar buni prieteni abia dupa ce o sa-i treaca pasiunea pentru tine!

Cel mai bine ar fi sa iti faci un iubit pe care sa-l placi dar sa nu fie prieten cu el! Asa macar o sa vada ca nu are sanse si ca tu nu ti la el in modul ala!

| Pacala a răspuns:

Oricum il pierzi daca tu il vrei ca amic dar el te vrea ca iubita. Nu inteleg de ce te stresezi. Fii cu cine vrei, e mai simplu.