| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA! Va spun pe scurt. Nu stiu ce sa fac. Am o relatie de 2 ani. A fost perfecta. El a plecat 5 luni in strainatate. Totul bine si frumos. Pe cand a venit, ne-am racit. Acuma e recita relatia, vorbim si nu stim cum sa continuam, ce a facem. Nu stim cum sa o salvam. Mi-a zis ca acum regreta ca a plecat si mai bine nu pleca si tot spune ca el e vinovatul. Ne vrem, dar nu mai e atractia, s-a stins, dar nici sa renuntam nu vrem. Ce e de facut? sad

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu are nici o vina bietul de el, ce se intampla este absolut normal, OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM, sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, asta este cursul vietii este momentul sa va retrageti elegant din relatie si sa strabateti cearsafuri noi

| DelphhiN a răspuns:

Uite de exemplu, maine, pentru ca e weekend fa tu ceva care sa il surprinda. du l in locul in care v ati sarutat prima data.nu sunt pro relatiilor sexuale in acest moment daca voi aveti relatia pe muchie de cutit. ar fi ca si cum te ai culaca cu un necunoscut, si nu cred ca e placut.
Sincer eu daca asi fi in locul tau m as sui impreuna cu el intr un tren si as face lucruri de moment. gen sa ma duc la munte... sau la padure.stiu ca e o vreme destul de aiurea. dar chestiile facute spontan si mai ales cele in care in primul rand te regasesti pe tine si esti fericita fara a te gandi stai ca eu aici am venit sa mi salvez relatia o sa fie mult mai bune decat o aprtida de sex cu lumanari si alte chestii.mergeti undeva unde nu ati mers niciodata. unde nu va cunoaste nimeni si faceti lucruri pe care nu ai crezut ca le vei face vreodata... si fa le cu el. el trebuie sa ti fie in primul rand prieten si apoi iubit. sper ca te am ajutat, daca ai nevoie de mai multe sfaturi scrie mi un mesaj. Nu ai mentionat cati ani ai. sau daca ai aceste posibilitati sa mergi la munte sau in alt oras.

| RAY a răspuns:

Sa reaprindeti focul din inimlie voastre,comunicare in doi, activitati facute dese impreuna, sex, cel putin asta a descoprit stiinta ca ar reface o relatie, increderea desigur pe primul loc

| RAY a răspuns:

Jennifer Rush - Power Of Love (extended)

| Andrada0025 explică (pentru RAY):

Mai bine nu, imi vin amintirile in gand...

| RAY a răspuns (pentru Andrada0025):

Crezi ca mie nu, dar iubirea =suferinta

| neutrino a răspuns:

Nu mai poti face nimic, poate ca doar sexul o mai poate prelungi putin.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa te saruti cu altu, el vede ce a pierdut si iti garantez ca o salveze el relatia

| Nonzen a răspuns:

Salut Andrada! happy
Faptul că nu renunțați și nu ascundeți sentimentele unul față de altul mi se pare minunat. Aveți nevoie de un timp pentru a vă apropia unul de altul din nou, exemplu luați-vă o zi liberă și face ți-o perfectă în doi, terminați ziua cu o partidă de sex memorabilă. big grin
Merge mereu, te asigur 100%.
big grin

| asdfghjkl1231 a răspuns:

Se pare ca inca va iubiti. Sau asta am dedus eu din ce ai spus tu. E pacat sa va despartiti dupa 2 ani de relatie. Incearcati sa petreceti cat mai mult timp impreuna. Sa evitati certurile. Faceti diferite activitati impreuna.

| TheQI1337I a răspuns:

Salut.
Posibil sa isi fi gasit acolo unde a plecat el o fata care sa fie cu el si din cauza asta nu mai e atras de tine si nu il mai interesezi asa mult ca inainte.

Nu stiu ce varsta ai. nu stiu ce varsta are acel baiat ca sa iti zic un motiv mai clar.