| Mka97 a întrebat:

Gen trebuie sa ma vad cu o fată si o plac de la prima vedere ..noi inca nu ne-am intalnit doar ce am vorbit prin mesaje si la telefon.
Si as vrea sa ma intalnesc cu ea si am o intrebare ...pentru prima intalnire sa ii cumpar 1 trandafir sau 5?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie nimic. Cand o cunosti bine si stii ca merita ceva cumperi

| Adry05 a răspuns:

Nu-i cumpara nimic, striga prea mult a sunt disperat sa te combin. E mai bine ca primele intalniri sa nu-i arati foarte clar ce vrei de la ea, sa o faci pe ea sa se gandeasca "oare ce vrea asta de la mine?" O sa-i pari mai interesant asa si o faci sa se gandeasca la tine

| Violleta2022 a răspuns:

Doar 1 singur trandafir alb, simbolizand sinceritate si puritate.

| Emma30555 a răspuns:

Așteaptă sa o vezi apoi la următoarea întâlnire ii poți cumpara un trandafir. Poți și la prima dar mai întâi cred ca ar fi bine sa va cunoașteți un pic sa vedeți dacă urmează și a doua întâlnire

| Crackman a răspuns:

In primul rand florile ( trandafirul ) reprezinta dragostea fata de ea, ce tu inca nu ai asa ceva deaorece nu ai mai vazut-o.
Este frumos sa te gandesti la o chestie simbolica pe care crezi ca ai vb cu ea.
Daca nu ai altele poti merge cu o floare dar nu trandafir.