| sourced3 a întrebat:

Am si eu o problema:
Acum doua luni am inceput sa vorbesc cu o fata pe Facebook, fara sa planium sa ne vedem sau ceva de genul, doar ne-am mai intalnit intamplator si doar ne-am salutat.Insa dupa 2 luni am invitat-o la un suc, ea a acceptat si diseara trebuie sa ma intalnesc cu ea.Problema e ca in aceste 2 luni am vorbit despre absolut toate subiectele: hobby uri, planuri de viitor, familie, absolut tot, si din conversatii ne cunoastem destul de bine si pentru prima intalnire as dori sa ii cumpar un trandafir, insa pe mai multe site-uri am vazut ca nu e bine sa faci asta de la prima intalnire pentru ca aceasta prima intalnire e pentru a ne cunoaste, dar noi vorbind zilnic timp de doua luni, stiu ce a facut si ce face, iar eu cred ca aceasta intalnire este pentru aprofundarea relatiei, unde ar da bine un trandafir....tocmai de asta nu stiu ce sa fac...Sa ii ofer un trandafir sau sa nu?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Da, e un gest dragut si da dovada de buna educatie si respect la adresa respectivei fete. Povestea ca e prima intalnire si e de conversatie/cunoastere e o tampenie, un gest frumos nu trebuie facut candva anume, acesta poate fi facut oricand fara probleme. Sotul meu la prima intalnire mi-a adus flori, stii ce frumos se simte gestul? Iti spun eu, e deosebit, m-am simtit iubita din prima clipa pe faza asta, e o atentie pentru care merita sa dai 20 de lei, zic eu. Daca tie chiar iti place de tipa asta si vrei sa fii atent cu ea ii poti lua fara probleme un trandafir, daca s-a meritat sau nu ai sa vezi cu timpul, dar in mod clar poti incerca. Succes!

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca vrei o relatie cu ea, da, absolut! In acest fel ii si transmiti ce vrei intr-un mod care va fi mai degraba acceptat. Nu te grabi sa ii faci declaratii!

| sofisis a răspuns:

Da, ar fi un gest dragut.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La prima intalnire cumparai un buchet de flori si vezi cei poate mintea daca nu da-o dracului.

| Necunoscut112 a răspuns:

Poţi să nu te grabesti cu trandafirul. Una e să vorbeşti pe net cu cineva si să îţi proiectezi niste calităţi asupra acelui om, alta e să vă si cunoaşteţi, să vedeţi dacă există o conexiune între voi. E posibil ca ea să nu fie atrasa de tine, sau chiar tu sa nu fii, si atunci o sa fie penibilă partea cu trandafirul.

| Demetrov a răspuns:

La prima intalnire m-am dus cu un buchet mare si frumos de trandafiri, cu un trandafir te faci de ras ( parerea mea )