| dodado a întrebat:

Hai noroc, deci am avut o relație pe parcursul a 2 ani cam asa, cu certuri cu impacari, toxica cum era ea și m-a înșelat. Am aflat si ne-am despartit, fosta normal ca s-a pus împreună cu ăla, ba și i-a luat tot felul de cadouri, iPhone 12 pro max, flori, dulciuri, bani pentru orice și ea tot mie îmi scrie man... și încă ma iubește și sincer si eu pe ea, dar sa vezi fază ca și eu am o mica relatie acum, cat și ea, și nu știu ce sa fac manlaughing) că-s prost și tot la ea ma gândesc, ea tot pe mine ma vrea cum la fel și eu și e super complicat, întrebarea mea e, merita să mă întorc la ea?laughing))

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

I s-o fi urat cu binele,pentru ca de obicei asa se intampla.
Celalalt,cel cu care este,ii face toate poftele,are ce nici nu-si dorea si ce-i mai lipseste? Tu.
Numai ca celalalt daca banuieste ceva,o s-o zvarle ca pe o masea stricata si,cum e invatata rau,o sa alerge la tine s-o "aperi",iar cand nu-i vei putea face si cadourile ei de alintatura, se va intoarce la celalalt.
Esti doar o obisnuinta si ea pentru tine e tot o veche obisnuinta de care nu te poti desprinde.
Calmeaza-te, respira si judeca.
Cu capul de sus, prietene!
Viata merge inainte, nu face ocoluri inutile!
happy

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E ca si cum ai mancat ceva naspa, ti-a fost rau si apoi tot la acea mancare te gandesti si ai mai vrea sa o mananci. Evident ca nu merita, ca nu asta inseamna iubirea adevarata. Cand iubesti, iubesti si esti acolo pentru celalalt, nu te apuci sa mai incerci si altceva daca iti e bine in relatia in care esti. Cum spui si tu, a fost o relatie toxica. Era bine daca o blocai dupa toata intamplarea, ca sa nu mai dea de tine. Nu e ok pentru nimeni sa va impacati, caci cel mai probabil ea va face acelasi lucru, ar mai sta si cu altul. Nu ai garantia ca nu o sa mai faca asta daca a mai facut-o.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, chiar nu merita, pentru ca asta nu va fi niciodata cu tine, doar va profita de tine.

| dodado explică (pentru Violleta2022):

Pai ea profita de el... de mine cu ce sa profite?laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru dodado):

De fapt, este taman pe dos, ca tu esti roata in plus... ea fiind deja cu altul.
Ce dumnezeu, esti atat de naiv, ca nu intelegi situatia?

| dodado explică (pentru Violleta2022):

Da ea cică ma vrea pe mine ca pe mine ma iubește și ca ii e dor de mine și ca nu poate sa ma uite, ca se gândește la mine și când e cu el și mai multe chestii

| Violleta2022 a răspuns (pentru dodado):

Daca ea te vrea si te iubeste numai pe tine, de ce este cu altul?
Eu cred ca se joaca cu tine, fiindca esti naiv si o crezi.

Te rog sa tii minte un lucru important:
Cand cineva te iubeste cu adevarat, nu se duce dupa alt barbat!

| Nirvanaaa a răspuns:

După ce ți-a făcut, nu, nu merita. Ar fi o pierdere de timp.

| 1997onur a răspuns:

._. Neaţa

| haileewatson a răspuns:

Scuze ca-ti zic dar nu te iubeste deloc laughing eu zic sa-ti vezi de viata ta. Chiar nu stiu de ce unora va place sa fiti "torturati" in relatii.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu merita sa te întorci la ea