| ragna a întrebat:

Ssalut.

Eu sunt fumator de 1an iar maine trebuie sa-mi fac analizele de sange si banuiesc si urina.

se poate gasi nicotina in sange sau cotilina in urina?

NU AM FUMAT DE 4 ZILE

Scuzati categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Stai linistit ca nu se va vedea nimic

7 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Astia din analize isi dau seama si daca ai facut sex acum o luna, sau daca ai tras pe nas in ultima luna! Or sa-si dea seama doar ca nu o sa-ti spuna asta, o sa spuna doar ce te intereseaza, faci analize complete?

| ragna explică (pentru Medema):

Triglicide,glicemie, colesterol, hemoleucograma

| ragna explică (pentru Medema):

Daca-mi fac analizele complete, se observa?

| Medema a răspuns (pentru ragna):

Oricum se observa doar ca nu o sa le spuna parintilor, doar daca faci chestia aia ...cum ii zice?

| Medema a răspuns (pentru ragna):

Uite,m-am informat si nu se observa daca esti fumator ocazional sau fumezi de putin timp, doar ca se observa cand alergi!

| LisaZafre a răspuns:

Si ce daca nu ai fumat de 4 zile? sangele nu se schimba in 4 zile tongue se vor gasi urme. straight face

| ragna explică:

Colesterol, glicemie, hemoleucograma, trigliceride

Unele persoane spun ca nicotina se descompune in mai multi factori, factorul cel mai dominant fiind cotilina in proportie de 80% si ea este excretata in urina