| andreea_1432 a întrebat:

Heei
stiti...cred ca sunt insarcinata.
de 20 zile trebuia sa imi vina.
dar nu mi-a venit...
am facut mai multe teste de sarcina dar au fost negative...
nu sarcina e problema, pentru ca nici nu se pune problema sa fac avort.
imi pastrez copilul:X
pentru ca nu are el nici o vinasad
alta e problema...
sunt minora.am doar 17 ani.
si daca afla ai mei...
nu stiu ce o sa se intample...
si.intrebarea mea...sau mai bine zis intrebarile mele sunt:
1.as putea fii insarcinata? dupa cum v-am spus am facut deja 2 teste de sarcina care au iesit negative.si nici "simptome" nu am
2.cum sa fac sa imi ascund sarcina?
o vecina de-a mea, si-a ascuns sarcina legandu-se cu ceva strans la burta
dar nu stiu daca eu as putea face asa ceva.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai facut recent testele de sarcina, inseamna ca nu esti gravida, ai doar o dereglare de ciclu.

| tarziu a răspuns:

"o vecina de-a mea, si-a ascuns sarcina legandu-se cu ceva strans la burta"
da'mi, te rog numele ei si adresa, sa merg sa'i crap capul!
mersi

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea_1209 a răspuns:

Daca iubitul tau stie, eu spun sa fiti sinceri cu parintii tai...
oricum nu prea cred ca esti gravida, din cate ai spus...bafta sad

| AlexandraaIoana a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual neprotejat atunci e o problema hormonala si ar trebui sa mergi la ginecolog sa iti dea ceva tratament pentru reglarea cilcului. Iar daca esti insarcinata, parerea mea este ca nu o sa poti ascunde copilul. o sa ai greturi, pofete si logic, te vei ingrasa. parintii isi vor da seama imediat ca ceva e in neregula cu tine si tot ar trebui sa le spui candva findca la 17 ani nu poti creste singura un copil. esti copilul lor si vor avea grija de tine! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu gandesti logic, iarta-ma ca-ti spun. Vrei sa te ascunzi de ai tai, dar vrei sa pastrezi copilul. Asta e foarte ok, bravo ca gandesti asa, nu multe fete doresc asta. Nu te judec, dar daca totusi ti-ai facut testele alea si au iesit negative... stii vechiul sfat, du-te la doctor!
Cat despre ascunderea unei sarcini... nu cred ca se poate asa ceva, mai ales in lunile 7-9.
Ai grija! Iar pe celelalte fete le sfatuiesc sa aiba ele grija de metodele de contraceptie, nu doar baietii!