| anonim_4396 a întrebat:

Heei TPU! Deci chiar nu stiu ce sa mai cred.Am doua fete in clasa foarte ciudate,sunt cele mai bune prietene, una dintre ele a venit anul asta de la alta scoala.Nu mai baga pe nimeni in seama s-au cam izolat complet,cum se suna, pleaca aman2 cu castile in urechi.Si in ora asculta muzica.Sunt obsedate de rock,animeuri,chestii ciudate gen satanism, intr-o zi vroiau sa mearga in cimitir si sa faca un ritual satanistic.In fine, ieri o colega de mea a vazut-o pe una dintre ele ca se taia cu Cutterul pe mana in ora.Si cealalta avea niste zgarieturi pe mana foarte ciudate,urme de cutit ceva de genul,ea spune ca a cazut, dar se vede ca si-a facut singura rana aia.Aman2 au breton si sunt foarte retrase.Ce parere aveti sunt emo? Si in al 2-lea rand,este o alta problema legata de ele,un baiat de la scoala mi-a spus ca le-a vazut tinanduse de mana,sunt foarte apropiate cand se despart una de alta,sau cand sunt singure,separate,mereu spun ca le e dor una de alta, ca de abia asteapta sa se reintalneasca.Cred ca sunt lesbi, majoritatea lumii crede asta.Adica una dintre ele,s-a mai pupat cu fete,s-a dezbracat si s-a urcat pe o alta fata,stiti voi si chestii de genu'...Ce parere aveti, sunt emo si lesbi? Multumesc :*

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

După descriere, cam da.Au fost dezamăgite de băieţi şi au început să încerce şi altceva.E mai bine să le laşi în lumea lor.Nu te complica să aflii mai multe despre ele.Ai putea găsi lucruri neplăcute. Bucură-te că eşti o fată normală şi lasă fiecărui om părticica lui de lume.

| Foxyyyy a răspuns:

Si nu pricep,de ce te intereseaza pe tine viata lor? Evident, sunt diferite, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le judeci asa aspru, e treaba lor cum sunt. Daca nu te baga in seama, nu vad de ce le dai tu atata importanta.

| Miru987654321 a răspuns (pentru Foxyyyy):

Stai calma copila, ca nici nu-i treaba ta sa comentezi.Sunt prietenele mele, am fost cele mai bune prietene, voiam sa va vad parerile, ataaat,, sa vad cum sa le ajut.

| Foxyyyy a răspuns (pentru Miru987654321):

Invata sa scrii, apoi mai vorbim. Prietene? Asa vorbesti tu de prietenele tale? Urat din partea ta.

| Foxyyyy a răspuns (pentru Miru987654321):

Te-ai adresat intregului site, asa ca pot comenta cat vreau. Gandeste, apoi dai raspunsul.

| darriya a răspuns:

O sa le treaca,ele nu si-au gasit stilul,vrea sa experimenteze cam tot,si ce este riscant, ele trec printr-o autocunoastere si dezvoltare personala, sa nu va fie frica de ele, incercati sa vb cu ele, sa le cunoasteti mult mai bine dar nu le vb urat ca pana la urma sunt oameni ca si voi!

Răspuns utilizator avertizat
| NeverSayNowXD a răspuns:

Eu zic sa nu le judeci. La faza cu taieturile, si eu ma tai. Nu stii prin ce au trecut. Sigur sunt emo, si lezbi.Dar totusi e mai bine sa nu le judeci. Daca asta le face pe ele fericite...

| Alexandraadam2 a răspuns:

Pai nu mi se pare treaba ta sa le judeci tu, si daca o iei dupa barfa nu este asa, poate este poate nu, dar in cele mai multe cazuri nu este.Sunt doar persoane care isi bat joc, si restul nu o sa le creda caracterul pe care il au. Lesbi e posibil dar depinde varsta, fetele nu au voie sa se tina de mana sa se joace sa se ia in brate? Exista BFF pentru asta. Daca fetele astea nu vor sa vorbeasca cu voi pentru ca va cred alte chestii, in afara de rockerite si emo sau ce sunt, este complet normal! poate nu va sufara, no are knows.

| LauraSauLura a răspuns:

În primul rand... nu prea ar trebui sa creadă lumea asa, adică, dacă acelor fete le plac lucrurile diferite, asta nu înseamnă că GATA! emo, lezbi, gay, ambigen, etc. Fiecare persoana e unica în felul ei, fie ca are alte păreri când vine vorba de hobby-uri, relații sau muzica, nu trebuie tratate cu ura pentru ca sunt asa, din punctul meu de vedere, ar trebui respectate, pentru ca au curajul sa fie ele, cele adevărate, în public; nu unele false...
2. Nu prea am nimic în potriva dacă ele sunt emo sau lezbi, dacă asa e viata lor și asa prefera sa trăiască, nu poți zice despre o persoana ca e emo sau lezbi doar din zvonuri, dacă nu le-ai prins în fapt, degeaba vorbești. Și mie mi s-a întâmplat sa fiu luata peste picior, ca ascult rock, deci ---> sunt satanista, nu poți vorbi despre o persoana dacă nu ai stat cu ea, sa vezi cine și ce este cu adevărat, și apoi poți vorbi despre asta, dar măcar știi ca vorbești corect, și ca nu spui minciuni! cam asta e opinia mea... dar îți spun sincer, mare grija în cine te încrezi, s-ar putea ca acele fete sa fie mult mai "adevărate " decât crezi...