| max21 a întrebat:

Hei.Am 14 ani am o relatie de aprox. 6 luni
cu o colega de clasa(am fost cu ea la gradinita,e o prietena de familie), vine des pe la mine, facem teme in preuna. Maicamea este cam suspicioasa. Ar trebui sa ii spun adevarul? Si cum? Ajutati-ma va rog! Ma simt c-am jenat.

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Ce anume te jenează?
Ca ești într-o relație, că te "joci" cu fata într-un fel în care nu ai vrea să afle părinții tăi (poate pentru că ar afla și părinții ei)?
O relație de 14 ani ar trebui să fie cu plimbări de mană, și sărutări inocente.
Dacă nu se întâmpla mai mult, ii poți spune mamei tale, fără probleme.

| max21 explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

DA! La ce lucruri te-ai referit prima data! Nu m-as gandi sa intretin relatii sexsuale, sau cel putin nu la varsta asta

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca sunt numai relatii de prietenie si colegialitate si nu relatii care sa duca la sex, poti sa-i spui mamei tale ca nu este nimic rau si sa stea linistita ca nu va fi curand bunica.

| DeathOfDreams a răspuns:

Poți să-i spui că sunteți cei mai buni prieteni și de asemenea, și colegi de clasă.
În acest caz, ar fi ceva normal să petreceți aproape tot timpul împreună.

Sau, îi poți spune adevărul. Că aveți o relație.
N-ar trebui să te simți jenat din cauza acestui lucru.

Totuși, în locul tău n-aș face-o.
Nu pentru că n-aș avea încredere în mama, ci ca să scap de tachinările constante de după sau probabil de morale de genul "la vârsta asta..."
Dar nu știu cum e mama ta, așa că baftă.