| AnaNuSuntPa a întrebat:

Hei..am 14 ani jumate si maine o sa ma vad cu iubitul meu..si problema e ca el e primul din viata mea dar nu stie astia.i-am zis ca am mai avut pe cineva pentru ca mi-a fost rusine. el m-a intrebat prin mesaje daca sa fim impreuna si i-am zis ca da. noi inainte ne stiam adica suntem in aceeasi scoala si vorbim de o luna jumate ca prieteni. Problema mea cea mare e ca nu stiu cum o sa fie prima intalnire ca iubiti. mai ales ca el sta intr-o gasca mare si trebuie sa ma duc si eu acolo. si nu stiu ce sa fac cand o sa ma duc spre el. sa il pup doar pe obraz? pentru ca nu stiu sa sarut. nu am mai facut asta niciodata sad sau sa ii dau un pupic scurt pe gura? asta stiu.dar sa sarut lung nu sad

Răspuns Câştigător
| Ralucuttzzaaa a răspuns:

Du-te la el si ea-l in brate de acolo poti sa te apropii sper obrazul lui, daca el vrea sa fie un sarut pe gura acolo o sa se ajunga daca nu nu, nu ai de ce sa iti fie frica, sarutul este ceva pasional care vine de la sine, o sa vezi, ii ceva special,
dar din cum l-ai descris pe tip... eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui ca vrei ca la prima voastra intalnire sa fiti numai voi doi, asau un grup mai mic, asa ar fi cel mai ok... ai grija cu tip si bafta:*

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu deja te laudai mai ieri ca esti "amanta" unui prieten, iar acum deja ai un iubit, cu, care, nu te-ai intalnit niciodata. Ceea ce nu am inteles este daca tu te duci sa te intalnesti cu el sau ca gasca lui, si de ce nu vine el la gasca ta. Daca te duci la gasca lui, atunci ii iei pe rand si ii pupi pe toti pe gura, iar pe el il vei pupa pe obraz.

| AnaNuSuntPa explică (pentru neutrino):

Nu ma laudam..asa era situatia, in plus i-am spus baiatului aluia ca nu mai vreau sa fiu impreuna cu el..si nu mai am nici o legatura cu el. nici nu ma vazusem cu el. Si iubitul pe care il am acum il cunosc..am zis ca nu ne-am intalnit niciodata ca "iubiti" in rest ca prieteni ne vazusem zilnic. Ma duc eu la gasca lui ca eu nu am o gasca. adica am dar e foarmata doar din cateva fete.

| Alicezzz a răspuns:

Sarutal scurt pe obraz, cred ca primul sarut intre voi doi ar tr sa fie intr un cadru mai intim nu de fata cu asa zisa lui gasca de prietenii! Plus ca nu tr sa minti, era mai usor sa ii spui ca nu ai avut prieten si ca el este primul tau iubit... oricum mai ai timp sa ii spui adevarul, daca nu este el mai experimentat si o sa isi dea seama. happy

| AnaNuSuntPa explică (pentru Alicezzz):

Sa iti zic cum s-a intamplat..aseara m-am dus spre gasca lui si a venit inainte o fata la mine si m-a intrebat daca sunt impreuna si dupa a venit un baiat si a zis ca El ma astapta si eu am zis in gluma "da ma " si l-a chemat si ne-am sarutat atunci a fost cam ciudat primul sarut laughing) nu pot sa explic si dupa a fost cand a plecat a venit el spre mine eu stateam pe bordura si m-a pupat si asta a fost ceva mai normal nu ca primul sarut.

| Alicezzz a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Bravo draga ai rezolvat cazu cu necazu laughing :*

| Ezeru a răspuns:

Sarutul vine de la sine. Lasa-te condusa de celalalt daca nu stii.
Trebuia sa ii spui adevarul. Nu ai de ce sa iti fie rusine unele fete la varsta ta fac deja sex. Lor sa le fie rusine nu tie.
Cand te intalnesti cu el ai putea sa alergi spre el. Dupa il imbratisezi si il saruti scurt pe buzewinking
Mult succeswinking

| alex688 a răspuns:

Buna. Mai nou sunt "amanta" unui baiat care are prietena. El e cu ea de aproape 2 luni, noi vb tot cam de 2 luni jumate, 3. dar ne cunoastem de un an, el e cu un an mai mare ca mine si am fost in aceeasi scoala... El chiar o iubeste pe fata aia. azi mi-a zis ca pacat ca sunt cu ea si tu nu ma placi si eu i-am zis de ce e pacat? si a zis ca nu e ca o iubeste mult. apoi mi-a zis de cat timp il plac si i-am zis ca de o luna cam asa si el a zis..Acum nu stiu ce sa fac.el a zis ca tine foarte mult la mine ca prietena si mult ca iubita. Nu stiu exact ce simt pentru el.el de felul lui e mai gagicar adica se da la toate fetele frumoase. chiar daca iubeste doar una. Va rog sa-mi dati un sfat.a zis ca el de mine nu o sa se desparta niciodata. sad Stam la 2 strazi departare. si de iesit afara am iesit de maxim 10 ori dar nu doar noi 2, cu gasca si nu am vorbit foarte mult. Va rog ajutati-ma..eu inainte eram pentru el ca o sora, si el imi era frate..asa ne spuneam...sincer nu as vrea sa stic o prietenie asa frumoasa.dar deja cred ca am facut greseala asta ca am spus da sad! CE SA POT CREDE?

| AnaNuSuntPa explică (pentru alex688):

A fost o greseala chestia asta! urmatoarea zi i-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna..nu stiu ce a fost in capul meu cand am spus da. nici macar nu ne sarutasem stai linistit.

| alex688 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Poti fi sigura ca stau linistit! problema e la tine...