| DeeaElenaaaa a întrebat:

Hei,am nevoie de un sfat!
Am niste dureri pe sub burta si sunt exact ca cele de la menstruatie! Dar abia luna viitoare ar trebui sa vina, am avut contacte sexuale neprotejate cu finalizare in vagin..as putea fi insarcinata? De la ce asemenea durere? Mai ales ca ma simt si putin rau o stare de greata putin asa.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglări hormonale, asta ai.

| AliGab a răspuns:

Intr-adevar, o sarcina incepe cu dureri ca la menstruatie, insa cu cateva zile mai devreme decat ar trebui sa iti apara mentruatia. De acum poti face un test de sarcina, insa este posibil sa nu fie concludent. Mai poti face un test de sange (cel mai concludent), numit beta HCG; in aceasta perioada a sarcinii, valorile ar trebui sa iasa intre 100 si 150. Ce sa spun... felicitari!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Erai in perioada fertila?

| DeeaElenaaaa explică (pentru MademoiselleCosmina):

Daaaa, chiar in perioada cea mai fertila

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Atunci probabilitatea e foarte mare.
Dar depinde de tine si de partener, daca sunteti fertili.

| Fetytza99 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un control

| stefan6666 a răspuns:

Daca e prima data te doare burta. daca prezervativul nu eres rupt nu poți rămâne gravida

| DeeaElenaaaa explică (pentru stefan6666):

Nu am folosit prezervativ, ne dorim un copil

| andrakaterin123 a răspuns:

Fa un test de sarcina