| LadySpeedStick a întrebat:

Hei!
Am o piatra pe inima si as vrea sa ma scap de ea... In urma cu mai mult de o luna, am intalnit un baiat, il cunosteam, am vorbit, mi-a cerut numarul de telefon, a doua zi m-a invitat in oras, ne-am intalnit, m-a sarutat, practic tocmai ce incepusem o relatie! Primele zile au fost frumoase. Pana intr-o zi cand din greseala am auzit de la un prieten de-al sau care ii spunea unuia cum ca el s-ar fi intalnit cu alta fata si lucruri din astea. Am crezut ca mor, dar am incercat sa trec peste cu zambetul pe buze. Bineee! L-am chemat eu in oras, si m-a refuzat, surpriza! I-am zis ca nu e nimic, si de atunci nu i-am mai zis absolut nimic, nici un "ceau" sau un "noapte buna". Dupa 5 zile s-a trezit el sa ma intrebe ce fac, dar nicidecum sa ma cheme afara sa ne vedem. Eu ii raspundeam indiferent, ca si cum nu ar fi sau ar fi fost ceva intre noi. Peste o saptamana, iar, m-a intrebat ce mai fac, din nou, indiferenta totala din partea mea. Eu in timp ce vorbea, cu el prin sms-uri plangeam de credeam ca nu o sa mai am lacrimi. Abia ma abtineam sa il sun, si sincer i-am cerut sa iesim sa ne vedem ca sa lamurim situatia, ce facem in continuare, dar din partea lui nici o reactie, gasea scuze ca e frig, ca e seara sau mai stiu eu ce doar ca sa nu ne mai vedem. Credeam ca mor in momentele alea! Mi-e foarte, foarte dor de el... Ce sa fac? Banuiesc ca sansa de impacare nu mai exista daca el e asa, ma inseala si nici nu imi spune, sau macar sa o termine cu mine, s-a terminat cu relatia asta oficial.
Sugesti, sfaturi, ce sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Loreddana a răspuns:

Eu iti recomand sa renunti. Iti faci prea mult rau. Spui ca "nu mai aveai lacrimi" de atata plans. Sa stii ca iubirea aceasta patimasa nu e sanatoasa. Mai ales daca nu iti este impartasita si de partener. Din ce ai scris tu acolo reiese ca are pe altcineva. Si nici macar nu a avut bunul simt sa iti spuna macar, sa nu te mai tina in asteptare. Probabil tipul se complace in situatia aceasta de a fi cu 2 persoane in acelasi timp. Tu si cealalta. Din pacate pentru tine, se pare ca cealalta tipa are prioritate. Tu esti doar de "rezerva". Eu in locul tau nu mi-as pierde timp cu asemenea oameni.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l dai uitarii, tipul nu te merita si o sa ajungi si tu la concluzia asta mai devreme sau mai tarziu

| neutrino a răspuns:

El cu tine a terminat sau mai bine zis nici macar nu a inceput. A fost numai o incercare esuata. Tu nu ai inteles acest lucru.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Uital! Nu te merita absolut de loc.Cautati pe altcineva, tu meriti o relatie "adevarata", nu una "falsa". Daca tear fi meritat se comporta altfel cu tine!
O zi buna!

| Ichnat a răspuns:

Pai oricum nu mai sunte-ti impreuna... A dovedit ca nu te merita prin comportamentul lui. Si fi fericita o sa gasesti alti baieti de treaba big grin :*

| Loreddana a răspuns:

Ai iesit de cateva ori cu el si gata nu mai poti de dragul lui? Ciudat!

| LadySpeedStick explică (pentru Loreddana):

Eu il cunosteam de cativa ani... Dar s-a intamplat sa fie aceasta atractie intre noi. Am iesit de vreo cateva ori, a fost frumos, mergeam la el, venea si el la mine, era frumos. Si eu ma atasez de oameni, iubesc cu adevarat daca iubesc!

| Loreddana a răspuns (pentru LadySpeedStick):

Eu iti recomand sa renunti. Iti faci prea mult rau. Spui ca "nu mai aveai lacrimi" de atata plans. Sa stii ca iubirea aceasta patimasa nu e sanatoasa. Mai ales daca nu iti este impartasita si de partener. Din ce ai scris tu acolo reiese ca are pe altcineva. Si nici macar nu a avut bunul simt sa iti spuna macar, sa nu te mai tina in asteptare. Probabil tipul se complace in situatia aceasta de a fi cu 2 persoane in acelasi timp. Tu si cealalta. Din pacate pentru tine, se pare ca cealalta tipa are prioritate. Tu esti doar de "rezerva". Eu in locul tau nu mi-as pierde timp cu asemenea oameni.

| LadySpeedStick explică:

Vorbeam*

| LadySpeedStick explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Am incercat sa-l uit, dar cand nu ma mai gandeam la el timp de vreo 2-5 zile, ma trezeam ca imi scrie si ma intreaba ce mai fac, poate ca indiferenta mea il deranjeaza... putin!