| Mitroi_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei. Am o prietena care abia s-a despărțit de fostul, ea știe ca îmi place mult de ea și as vrea sa fim împreună dar ea zice ca vrea sa fim doar prieten-prietena, zice ca sunt bff al ei. Ce sa fac? Mie îmi place de ea mult mult, i-am zis ca știu ca trebuie sa treacă peste despărțire și poate apoi iese ceva... Și nu a zis nimic, ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ale080999 a răspuns:

Trebuie sa ii dai timp sa isi revina, am vazut ca ai scos-o la film si alte chestii, facand asta tu nu ii acorzi timp si ea poate sa isi faca o relatie cu tine doar pentru ca tu ii oferi lucrurile astea acum cand are nevoie de atentie si pe urma sa isi dea seama ca nu simte nimic pentru tine si tot tu o sa suferi. Ai rabdare, nu o presa, las-o sa treaca 100% peste fosta relatie si abia dupa daca mai simti tu ceva pentru ea, poti aduce din nou subiectul asta in discutie.
Si tu esti sigur ca iti place de ea si ca vrei ceva de viitor? Sau te atrage mai mult pentru ca e "fructul interzis" sa zic asa, adica te atrage ca nu o poti avea. Iar daca o placi cu adevarat si ea iti zice pe viitor ca nu vrea nimic cu tine, numai o prietenie, atunci asta e, viata merge mai departe si ai grija sa nu suferi.
Ai grija de tine si daca nu o sa fie sa ai o relatie cu ea, inseamna ca nu a fost pentru tine si o sa fie alta tipa.
Apropo, cati ani aveti?

| Mitroi_Alexandru_1999 explică:

Ea 22 eu 21, cred ca ai dreptate, m-am gândit sa nu o mai bag în seama chiar asa mult, adică vorbeam toată ziua pana azi

| Mitroi_Alexandru_1999 explică:

Sincer, nu știu dacă în vreau pentru ca e fructul interzis, adică gen simt uneori ca e perfecta pentru mine, parca suntem făcuți unul pentru celalalt, când îmi zâmbește ma face sa îmi tremure puțin picioarele

| Ale080999 a răspuns:

La varsta asta consider ca esti suficient de matur ca sa poti accepta un refuz si sa intelegi unele lucruri. Da-i timp cum am zis si tu ai nevoie de timp ca sa stii sigur daca o vrei sau nu si doar asa o sa iti dai seama. Vorbind cu ea toata ziua e normal sa te gandesti numai la ea si sa nu stii daca o vrei cu adevarat sau doar pentru ca te refuza si tu vrei sa iti dovesti ca o poti avea si pe urma sa regreti.
Daca mai ai nevoie de ajutor, poti sa imi scrii si te ajut cu mare drag!

| Mitroi_Alexandru_1999 explică:

Semanam foarte bine și ma simt bine cu ea și ea cu mine, normal ca ii dau un timp asa sa își revină dar vreau sa o ajut și sa fiu alături de ea. Simt ca o plac mult, acum rămâne de văzut ceea va fi

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să lași nehotărâtele chiar dacă îți place de ele, că trece timpul. Doar prietenie între un bărbat și o femeie asta e vrăjeală. L-a părăsit pe el, o să te părăsească și pe tine.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea abia a ieșit dintr-o relație la ce te aștepți? Să sară în brațele tale imediat?
Poate că îți pierzi timpul, nu ai cum să obligi pe cineva să te iubească.

| Sofer a răspuns:

Fă-o sa se simtă atrasa de tine.

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Sofer):

Ce sa fac frate, pe 14 am scos-o la pizza, pe 24 la film, pe 1 ne-am plimbat în Craiova i-am luat flori, pe 8 flori, am fost la Mall. Ce sa fac, spune-mi...

| Crackman a răspuns:

Cauta pe alta... Daca stau dupa fundul ei nu faci nimic

| L001 a răspuns:

Din momentul când ea te consideră ca prieten și nu dorește nimic altceva. Ar trebui să te distanțezi o perioadă de ea să nu o mai suni, scrii să te ferești de ea și să nu o bagi în seamă adică nu te lega mut pentru că ai este comod cu tine și tu ai ești așa un fel de persoană care ea poate săi spună ce a făcut ce probleme are și să primească ajutor. Nu trebuia sa-i spui că ai placi trebuie ca peste o perioadă să revii și să vadă că deja ești altă persoana dar nu un prieten în acele momente trebuie să o atingi să ai vorbești așa cu o tentativă sexuală lucruri care rupe legătura de prietenie și nici întrun caz să nu domine ea pe tine iar tu să mergi din urma ei căci astfel nu te va vedea în calitate de partener și iarăși ca prieten. Eu la fel am pățit așa situație când eram în FZ și m-a ajutat chestia asta cei drept nu a ținut mult relația pentru că iar greșisem cu replicile( nu am impresoionato cum trebuie) și am devenit iar prieteni.