| DedeeAndreea a întrebat:

Hei,am o problema cam mare sad
Am 12 ani si nu am prieten sad Toate colegele,prietenele, fetele de varsta mea pe care le cunosc au prieten(iubit), numai eu nu am.
Acum cateva zile am fost cu o prietena pana in parc pentru ca m-a rugat sa vin cu ea ca era prima intalnire pentru ea cu un baiat(ea are 14 ani) si ei isi dadeau limbi intr-una si eu stateam si ma uitam la ei laughing) Si parca voiam si eu sa am pe cineva in momentele alea.
Deci ce sa fac? Daca un baiat imi zice sa fiu cu el eu pur si simplu sunt prea timida si spun nu pentru ca nu am avut nici primul sarut si nu am mai fost cu nimeni pana acum si nu stiu cum sa procedez.sad

Răspuns Câştigător
| Adelina1998B a răspuns:

Eu am aproape 15 ani, nu am avut niciun prieten pana acum si nici nu vreau sa am pana pe la vreo 17, 18 ani ..nu pot garanta asta dar sper sa fie asa. aveam si eu momente din astea dar m-am gandit ca e mai bine sa astept ca am tot timpul din lume decat sa incep depe'acum cu asa ceva si sper sa ai si tu gandirea asta la un moment dat :*, nu te prostii cu asa ceva, ai mare grija ca in ziua de azi baietii vor doar altceva, rar mai gasesti baieti '' Cuminti ''. si app ai doar 12 ani, fii altfel, fii mai deosebita decat celelalte prietene deale tale, iti zic eu ca am prietene de genu lui prietena ta si unele sunt tratate ca pe niste ''Curve '' scuzati'mi expresia iar altele sunt normale. dar pot sa-ti spun sincer ca eu sunt tratata altfel, sunt mai pretioase fetele care incep o relatie mai tarzie decat altele care isi incep pe la vreo 12, 13 ani straight face. ai mare grija ca cei din jurut tau sunt rai! happy Daca esti de acord cu mine ma bucur!

18 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Auuuleoo d'oh Daca toate colegele tale se sinucid, faci si tu asta? Sau dupa aia o sa ne intrebi cum sa te sinucizi? laughing Serios mai, inteleg ca ai nevoie de atentie, dar pe o parte e si greu sa ai prieten.Batai de cap,"de ce te-a tinut ala de mana?" "de ce nu m-ai sunat azi?", multe cadouri de facut....Mai bine singura si in atentia mai multor baieti ocazional decat cu unul singur mereu. NU te sfatuiesc sa iti faci un alt prieten in fiecare saptamana sau sa te pupi cu unul si cu altul, nu. Pur si simplu flirtezi cu toti. Tu esti fata, trebuie sa vorbesti cu mai multi, nu dai nimanui sperante si asa nu o sa ai de suferit

| h3r a răspuns:

Foarte bine, în loc să te bucuri că n-o să ajungi ca ele...
Fii cuminte!

| Felys a răspuns:

Eu la 12 ani pupam papusile, fa si tu la fel si lasa baietii

| Danysan a răspuns:

Mai ai timp -esti prea micuta bre laughing-Eu zic ca problema e ca tu ai vazut-o pe prietena si te-a apucat pofta si pe tine.Rezolvarea e sa nu mai acorzi importanta. Funda?:-D?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Hai ca te salvez eu, vrei sa fii cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai linistita ca ai timp si de iubit.
Mai copilareste, nu trebuie sa ai ganduri de-astea inca de pe-acum.
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Iarasi ai ramas nesupravegheat!

| NickName01 a răspuns:

Nu e nevoie deocamdata...

| NotToday a răspuns:

Eu am avut prima relatie serioasa la 20 de ani laughing Nu va inteleg, de unde obsesia asta pentru o relatie?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexu9696 a răspuns:

Simplu cauti un prieten de varsta ta care iti inspira incredere si te poti pupa cat vrei cu el

| Twichh a răspuns:

Buna! Prietena ta e curva. Nu te lua dupa ele, eu am avut prieten pe la 15-16 ani laughing) si nu mi-am dat limbi niciodata. IAC

| ExtremaZilei2 a răspuns:

Hei ..stai ai doar 12 ani. Nu 40! Cunosc pe cineva care are 16 ani si inca nu a avut primul sarut. Acest lucru trebuie sa fie special. Nu este un lucru care trebuie neaparat facut. Trebuie sa vina de la sine si cu persoana potrivita. In plus ai doar 12 ani. Ce este al tau este pus deoparte. Nu te necaji. Cand va veni momentul vei fi si tu cu cineva. Mai degraba ar trebui sa te preocupe viitorul tau!

| pwf98 a răspuns:

Ti-am lasat un mesaj in privat..cu iD meu tongue

| razvy198 a răspuns:

Cand un prieten a spus ca singurele fete virgine mai sunt cele sub 12 ani...am spus ca nu e adv...doar cele nou nascute mai sunt!

| DedeeAndreea explică (pentru razvy198):

Sunt virgina omule, cand am zis ca as avea nevoie de un prieten ma refeream doar prieten(adica nu sa fac ceva cu el, decat sa ne sarutam) big grin Deci stai usorwinking

| Danysan a răspuns (pentru DedeeAndreea):

Aha si ce te face pe tine sa crezi ca ala o sa vrea doar sa va sarutati -mai ales daca nimeresti unu de 15-16 ani sa nu zic mai mare -ai grija ca nu e de joaca -Funda :-D?