| Mihaita456 a întrebat:

Hei, am o problema legata de prietena mea, am impresia ca isi doreste sa ma lase uneori, dar nu stiu care e motivul pentru ca se comporta foarte okey si cand apare ceva intre noi parca se rup norii, vrea sa o las in pace, sa se calmeze si se comporta diferit cand imi trimite mesaje de parca mi-ar da papucii pana imi scrie pana cand realizeaza ca a gresit si apoi se schimba la loc, stiu ca tine foarte mult la mine, am trecut prin multe impreuna, nu stiu ce sa zic, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AndraLavi a răspuns:

Asa sunt femeile uneori, parca iese naiba din ele cand sunt suparate. Dar, prietena ta ar trebui sa tina cont de toate necazurile prin care a-ti trecut si sa realizeze ca anumite certuri poate nu-si au rostul, sa se gandeasca foarte bine la relatia voastra. Tu nu poti sa traiesti cu teama ca te-ar putea lasa, trebuie sa ai o discutie serioasa cu ea si sa clarificati toate enigmele ca sa nu te trezesti intr-o buna zi ca ''isi face bagajele si pleaca''. Ma gandesc ca o iubire mare se poate scurge imediat ca nisipul dintr-o clepsidra. Intreab-o direct daca ea are alte ganduri. Insa, te-ai gandit ca probabil o face si ca o supara ceva la tine? Nu poti sa stii pana cand nu o tragi pe dreapta si puneti lucrurile cap la cap. Nu este ok sa joace un rol daca tu spui ca se comporta diferit. Poate luam in calcul si varianta ca o fi intr-o stare deplorabila din alte motive, dar nervii nu trebuie sa si-i verse asupra ta. Amandoi trebuie sa va sustineti reciproc si sa va acceptati, nu doar 1 sau altul.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

N-ai ce face intr-o astfel de situatie, pur si simplu esti ''condamnat'' sa-i suporti nabadaile. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

De ce nu vorbești cu ea?
Spune-i că nu e normal când face așa.

| Alexxiax98 a răspuns:

Daca simti ca nu mai tine, nu are rost sa amani inevitabilul.