| pitiqtsa a întrebat:

Hei am si eu o intrebare poti ramane insarcinata daca iei anticonceptionale. dar uiti sa iei 2 pastile? adika..sa va explic mai bine prietena mea ia anticonceptionale de 2 luni si a uitat sa ia 2 pastile. dar prietenul ei a ejaculat in ea. e posibil? va rog raspundeti doar daca stiti sau sunteti siguri..nu va bateti joc mersi mult:*

2 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Deci asta stim clar ca nimic nu protejeaza 100% si pastila numa 90-93% deci si daca ia are sanse. Mama lui prietena mea a luat pastile timp de 15 ani si a ramas de 3 ori insarcinat si lua regulamentar nu uita nicio pastila. Stim si treaba aia daca iei un alt medicament sa zicem impotriva durerii de cap deja nu are efecte. Deci nu zic 100% are sanse sa ramana insarcinat de sansele au crescut foarte mult. Si si prietena mea ia pastile de 2 ani da nu ejaculez in ea. Si daca protejeaza as acolo 7-10% sanse sa ramana insarcinat.

| irishkutsa a răspuns:

Daca uiti sa iei pastile, trebuie sa le iei imediat ce-ti aduci aminte, nu trebuie sa le omiti. Asa ca este un mic procent sa ramina gravida.