| pinkystyleツ a întrebat:

Hei. As avea nevoie de un sfat happy. Am fost impreuna 8 luni ne-am certat, dupa iar ne am impacat. Iar dupa o vreme incepuse sa se duca la un baiat acasa iar la baiatul acela tot venea vecinasa( vecinasa fiind o usuratica) si m-a lasat 1 data pentru ea.( cu toate ca nu au fost impreuna doar se sarutau). Dupa cateva luni el m-a rugat sa ne impacam si arata ca lui chiar ii pare rau si l-am iertat, mi-a promis ca nu se va mai intampla. Iar dupa vreo 25 de zile a facut aceeasi greseala cu aceeasi fata. Ne am despartit dupa nu am mai vorbit iar acum iar am inceput sa vorbim si imi este foarte greu fiindca suntem in clasa impreuna. Cum pot fi cat mai indiferenta?happy sfaturi roog.

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Dă'l naibii, că te joacă cum are chef. Nu urmăreşte o relaţie stabilă, ci vrea doar distracţie. Nu îl mai băga în seamă, întrerupe orice legătură cu el, iar prin pauze fie ocupă'ţi timpul cu prietenele, fie ascultă muzică, desenează, orice, dar nu îi da atenţie, că altfel îi faci pe plac şi îţi e ţie mai greu.

| pinkystyleツ explică (pentru Fridăm):

Dar daca suntem in clasa impreuna sad?

| Fridăm a răspuns (pentru pinkystyleツ):

Cum am spus şi mai sus, ocupă'ţi timpul cu ceva, şi pe el lasă'l deoparte. Spune'i că nu mai vrei să ai de'a face cu el şi gata. Stai cu prietenele, desenează, ascultă muzică, ceva ce îţi place ţie şi concentrează'te acolo, lasă'l pe el deoparte.

8 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Poate se intalnesc la una mica in 3 happy. La varsta voastra astfel de experiente sunt des intalnite (dovada ca te-a lasat prima data pentru ea - probabil atunci s-a ars cu ea prima data iar dupa aceea cand s-a prins ca se arde si prietenu lui cu ea ...des, s-a intors la tine). Acu poate se intalnesc sa o faca in 3 asa de fun, de distractie, dar te tine pe tine ca prietena lui de ochii lumi. Cu ea mai mult ca sigur nu vrea sa fie vazut la film, in parc deoarece probabil se teme sa nu zica lumea ca umbla cu o..."o fata de imprumut " )

| simonamaria a răspuns:

Stii cum e.o data rusine lui a doua oara rusine tie.pentru ca e normal sa oferi iertare sa treci peste dar cand face aceeasi greseala de 2 ori e de gandit.

| h3r a răspuns:

Aia fiind ușuratică și tu prostuță.
Ești în pierdere.
Lasă-l pe ăla, nu-i de tine.

| CherNadya a răspuns:

Las-o balta!

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Te zapacesc astiawinking mai bine laso si gasesteti alta care chiar te iubesti nu una care te lasa pentru altu sa se linga cu ellaughing sper ca te-am ajutat baftawinking.

| Silviu_Druncea_1987 a răspuns:

E clar ca nu-i de tine deoarece a repetat aceeasi greseala fatala. Incearca sa iti gasesti pe altcineva care te va aprecia pentru ceea ce esti tu