| anonim_4396 a întrebat:

Hei, as vrea cate mai multe raspunsuri daca se poate. De la un timp nu mai am incredere in prietenul meu, i-am spus ca ma deranjeaza anumite lucruri pe care le face, dar nu termina. Cateodata simt ca vreau sa ne despartim, dar nu pot face asta, tin prea mult la el si plus ca nu vreau sa sufar, dar oricum, sufar si asa. Ce sa fac? Dau funda daca vreti.

9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

"Am facut asta, dar am zis sa faca si el acelasi lucru, pentru ca nu ar fi corect ca el sa faca ce vrea, si eu nu."

Ai procedat foarte bine la faza asta, spune-i ca nu mai vrei sa continuui asa, ameninta-l cu o pauza de relatie, sa va ganditi mai bine la ce vreti.

| SMarius a răspuns:

Ce lucruri asa deranjante poate sa faca...incerca sa-l intelegi si sa-i lasi putina libertate...fiecare cu personalitatea lui, nu poate fii exact cum vrei tu.Niciodata nu o sa gasesti pe cineva la care sa nu sesizezi lucruri care nu iti plac asa mult! happy

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru SMarius):

El mi-a spus sa nu mai dau like-uri, si sa mai adaug baieti pentru ca e foarte gelos si il deranja. Am facut asta, dar am zis sa faca si el acelasi lucru, pentru ca nu ar fi corect ca el sa faca ce vrea, si eu nu. Deci eu nu mai fac nimic care sa il deranjeze, dar el le da like-uri, nu ma deranjeaza ca adauga fete, dar cand vad ca toate au like de la el, ma simt prost. Inainte nu eram deloc asa, geloasa, nu ma prea interesa ce facea. Dar el m-a pus sa ma schimb sa fie bine, am facut asta, si tot el e cel suparat, tot lui nu ii convin lucrurile, si nu mi se pare deloc corect.

| SMarius a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Vorbeste cu el! cu calm si mult tact...partea cu gelozia am inteles-o, dar devine putin aberant! ce sa mai pot zice... vorbeste cu el despre asta si na.Bafta!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru SMarius):

Am vorbit cu el mai demult, a spus ca o sa inceteze, dar tot o face. Si mai e o problema, spune ca o sa ne vedem, si dupa 2 ore imi zice ca nu ne putem vedea, ca iese cu prietenii. Eu daca ies cu fetele si il las in casa, se supara, ca cica sta ca fraierul in casa si eu sunt prin oras, sau nu imi raspunde la mesaje ca e cu baietii. Nu stiu ce sa fac, de vorbit cu el, i-am spus de o mie de ori ce nu imi convine, dupa imi spune ca eu nu am motive sa ma supar, ca doar el are. Mor cu el straight face

| SMarius a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Naspa... ori e capos, ori vrea sa scape de tine! analizeaza bine situatia si vezi ce faci in continuare. Spune-i ca daca continua asa, relatia nu mai are sanse. Daca no sa zica nimic, e clar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gindeste-te bine si decide. O relatie care nu este bazata pe incredere si sinceritate nu are drum lung.Mult noroc.

| vasic a răspuns:

Daca nu pricepe ce-i spui e prea prost. daca nu intelege inseamna fie ca nu vrea si-si bate joc de tine fie s-a retardat (fie amandoua). Stai cu un papagal. da-i drumu sa zboare.

| alinox123 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ai o discutie libera cu el sa vezi de ce nu inceteaza cu acele lucruri care te deranjeaza si sa incercati sa le rezolvati impreuna ca un cuplu. Sper ca am fost de folost. Mult succes!