| anonim_4396 a întrebat:

Deci am intalnit o persoana azi-vara e mai mica decat mine cu 5 ani,dar suntem cele mai bune prietene a fost langa mine in momente grele si apreciez la inceput vorbea foarte frumos si avea timp mereu poate pentru ca era vara,iar acum in timpul scolii vorbim, dar mai putin are de invatat pentru ceva examene e in a-8-a si eu sunt in a-12-a uneori ma deranjeaza anumite lucruri cum ar fi vad intamplator anumite postari pe facebook sau comentarii si mie nu imi raspunde ma simt asa data la o parte cumva.I-am explicat tot si ce ma deranjeaza si m-a sunat am vorbit si a zis ca e mai bine sa vorbim putin mai rar pentru ca are de invatat pentru examene si nu apuca in timpul saptamanii sa raspunda sa ne intalnim in weekend sau sa vorbim la sfarsit de saptamana.Tin la ea ca la o sora si am incredere in ea i-am povestit multe lucruri legate de mine din cauza asta si nu stiu ce sa cred uneori ii simt lipsa si mi-e dor de ea primesc cateodata doar raspunsuri scurte si seci voi ce spuneti? un sfat va rog

2 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Simt putina gelozie aici...lasa-i libertatea de a alege, nu-i sta cu rasuflarea in ceafa si mai ales nu-i reprosa indepartarea ei. Daca vrei sa fiti mai apropiate, tu fiind mai mare, incearca s-o ajuti sa invete pentru examene., cu siguranta iti va fi recunoascatoare.

| Ella2199 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa o lasi sa-si invete pentru examen si dupa ce considera ea ca s-a saturat, te duci la ea.Dar din ce ai povestit tu ar trebui sa vorbeasca cu tine, chiar daca trebuie sa-si invete 2, 3, 4 ORE SE POATE opri ca sa vorbiti.Parerea mea acum nu stiu...Un prieten adevarat nu spune "Lasa-ma in pace fato"Un prieten adevarat tine cu tine te incurajeaza te ajuta.Eu zic ca chiar daca iti spune asa ca trebuie sa invete intelege-o si pe ea ca trebuie sa treaca mai departe.Si daca va incepe sa nu mai vorbeasca cu tine asta inseamna despartirea.Dar chiar daca nu va mai fi prietena ta (asta nu cred) sa o ajuti si tu la necazurile ei ca si ea te-a ajutat!happyFundita?:*