| Ralixu16 a întrebat:

Hei happy, as vrea sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu problema mea. Am 22 de ani, acum o saptamana mi-am inceput viata sexuala. Situatia sta in felul urmator, primul contact a fost extrem de dureros, e de inteles, insa problema mea e ca nu ma ud asa cum trebuie. Desi am mai avut cateva partide de la primul contact laughing tot resimt un anumit disconfort la penetrare, iar singura pozitie in care nu ma doare, ca sa pot spune asa este cea spooning. Mentionez ca am utilizat atat prezervativ, cat si lubrifiant la fiecare contact, insa senzatia de disconfort nu dispare si nici nu ma lubrifiez. Colac peste pupaza, cam la 24 de h de la contact ma confrunt cu usturime la urinare. Am fost la medic, se presupune ca este o infectie urinara si mi-a prescris antibiotic si ovule vaginale. Imi e teama ca dupa fiecare contact ma voi confrunta cu o infectie urinara si ceea ce ma mai streseaza pe mine e faptul ca ma excit, insa cand incepe penetrarea toata placerea mea se duce din cauza disconfortului. S-a mai confruntat cineva cu o asa situatie? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din nastere aparatul tau genital se confrunta cu existenta unui sindrom destul de des intalnit in cazul multor femei si anumea cel denumit ca fiind ''vaginul uscat''. Aceasta afectiune de ''vagin uscat'' se datoreaza faptului ca in mucoasa vaginului exista un numar mult prea mic de vase capilare si de glande specializate care sunt responsabile cu producerea lichidului de lubrifiere a vaginului in timp ce este intretinut actul sexual. In lipsa unei cantitati suficiente de lichid lubrifiant penetrarea vaginului se produce cu destul de mare greutate si din cauza frecarii foarte intense a penisului de mucoasa vaginala ''uscata'' intotdeauna apare senzatia de disconfort si actul sexual devine neplacut sau chiar dureros. In astfel de situatii devine absolut necesar sa fie folosit un lubrifiant sintetic pe baza de apa sau silicon care sa suplineasca cantitatea mult prea mica de lubrifiant natural produs de catre un astfel de vagin. Multa sanatate!
https://www.divahair.ro/......folosesti! _