| alinakiss a întrebat:

Hei.
As vrea sa va cer o parere.
Sunt o persoana care isi ajuta prietenii in probleme de dragoste si fac tot posibilul sa iasa totul bine,insa cand vine vorba despre mine,nu stiu ce sa fac si cum sa actionez.
Unu baiat i-a placut de mine si mie nu,insa acum tin la el.
O prietena l-a intrebat ce legatura are cu mine si a zis ca suntem prieteni foarte buni,desi mie imi spune ca tine la mine.
Este gelos,insa uneori recunoaste asta, iar apoi o da la intors.
Aseara cand l-am intrebat ce face prietena lui a zis ca bine si ca nu s-a vazut ieri cu ea.Si dupa l-am intrebat cum a rezistat sa nu o vada si a zis ca se gandeste la altcineva.
Si apoi mi-a zis ca a aflat ca vreau sa stau cu el si am zis ca vreau,si dupa m-a intrebat ca de ce nu stau(seriios nu inteleg,sta cu altra si dupa ma intreaba pe mine de ce n stau cu el),plus ca nu m-a intrebat nimic, gen daca vreau sa fim impreuna....deci nu stiu ce sa cred, plus ca acum 2 seri m-a intrebat daca sa stea cu o fata si i-am zis ca da...Voi ce credeti?
multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| TonyRoMan a răspuns:

Sa va zic eu ceva fetelor,noi,daca stam cu o fata nu inseamna ca,pe iubita noastra,cea mai buna prietena,o ignoram,inseamna doar ca vrem sa discutam si noi,cu altcineva,nu inseamna ca va inselam, asa ca zii si tu lui ca il placi, ca vreti sa fi-ti impreuna, si gata. Sper ca te-am ajutat, si esti darnica sa-mi dai o funda!

| alinakiss explică (pentru TonyRoMan):

Pai cum naiba sa fiu cu el, daca nu propune nimic, o vrea sa il intreb eu pe el...
si poftim funda ca sa vezi ca sunt darnica laughing

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
E cam aiurea situatia.
Hai punem altfel problema.
Sa zicem printr-o eroare de calcul ca-l placi si esti foarte atrasa de el, ai accepta sa stai cu el stind ca in momentul de fata are o prietena pe care o paraseste sa setea cu tine?!
Eu zic ca sunt primele semne de neseriozitate si trebuie sa eviti baietii de genu, asta daca vrei o relatie seriosa si de durata.
O zi cat mai faina!

| alinakiss explică (pentru ROB3RT89):

Asa este...
Multumesc la fel! :*

| Zizzou a răspuns:

Discuta cu el, pe aceasta tema. Din cate am inteles si lui cred ca ii place de tine.
Sau poate isi batea putin joc thinking Nu am un raspuns exact, dar ai putea vorbi cu el despre asta, sa vezi ce se intampla. E cam ciudata treaba.

| alinakiss explică (pentru Zizzou):

Eu i-am zis si de chestia ca isi bate joc sau ceva gen si s-a suparat rau, ca nu am incredere in el si balblabla si a zis ca daca isi batea joc, se ducea la altii si le spunea tot ce vorbeste cu mine si chetii dintr'astea.Si na totusi a facut mai multe chestii, gen s-a bagat pentru mine si altele...happy

| Zizzou a răspuns (pentru alinakiss):

Mai tinerico. Ai putea pur si simplu sa discuti cu el si atat. Nu prea inteleg de ce raspuns ai nevoie thinking

| alinakiss explică (pentru Zizzou):

Ok.Mersi happy

| neutrino a răspuns:

Se pare ca baiatul te place dar nu este in stare de nimic. Lasa-l sa mai creasca.

| VampireBlood a răspuns:

E destul de incurcata situatia thinking cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui ca-l placi.Cine stie, poate si lui ii place de tine, dar nu vrea sa recunoasca.
Bafta!:*

| alinakiss explică (pentru VampireBlood):

Stie ca il plac...happy
Si eul zice ca tine la mine, insa eu nu sunt chiar asa sigura...happy

| alinakiss explică (pentru alinakiss):

El*

| Schatzyyyyy a răspuns:

Complicat! Vorbeste cu el, si spune-i ca-ti place de el, poate si lui ii place, dar nu vrea sa-ti spuna!