| GeorgiiAF a întrebat:

Hei! Aseara am avut primul contact sexual cu iubitul meu. Problema este ca inca simt o usoara durere in zona vaginului. Ce se intampla si ce e de facut?
Dau funda pt cel mai bun raspuns si cel mai rapid
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca a fost primul contact sexual, inseamna ca s-a produs dezvirginarea si automat ruperea himenului. In urma ruperii himenului, ai aceste dureri de care vorbesti tu, dar cu timpul aceste dureri vor trece si totul va intra in normal. Tu nu ai ce face in aceste caz, decat sa astepti sa se dreaga de la sine.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic sa iti dea o trimitere la ginecolog

| OnlineZ a răspuns:

E normal sa te doara! Nu iti fa griji.O sa treaca in cateva zile.Pup!

| corbulalbrosu a răspuns:

Muschii vaginului au suferit o intindere brusca ceea ce provoaca o asa numita "febra musculara"care va dispare incateva zile, de repaus.

| SkyPilot a răspuns:

E normal. Poate e un pic cam mare pentru tine, pote a cam scurtat preludiul. O sa treaca happy Preludiu mai lung si mai bine facut data viitoare!

| ddoorriiaannaa a răspuns:

Ah, o sa te doara la inceput. Cand ai primele contacte intime cu el. Si pe mine ma durea in primele doua luni happy apoi totul o sa fie bine, doar sa aveti grija!

| Honeyyy a răspuns (pentru ddoorriiaannaa):

2 luni ai avut dureri? Inca o data se dovedeste ca organismele femeilor sunt diferite.