| anonim_4396 a întrebat:

Trec printr-o faza aiurea, stiu ..cui ii pasa? Da' ma descarc aici oricum.
Am fost cu un coleg impreuna inainte sa inceapa scoala si nu a fost o relatie prea serioasa, eram abia la inceputul ei insa eram asa draguti impreuna si a venit scoala si s-a racit totul, pur si simplu nu a mai mers. Nici unul din noi nu s-a strofocat sa faca sa mearga relatia si am crezut ca asa e mai bine. La scoala, ne-am ignorat ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic. Au trecut lunile si eu nu am mai avut o relatie, nu stiu de ce. ce-i drept nici nu mi-am dat interesul sa cunosc vreun tip mai bine. Il vad zilnic la scoala, sta chiar aproape de mine... si cred ca imi place din nou de el. Ce proasta sunt. El acum e intr-o relatie serioasa.
Ma deranjeaza ca el are deja o relatie serioasa si eu nu am fost cu nimeni de atunci, ma deranjeaza ca il vad zilnic la scoala si trebuie sa ma comport ca si cand nu s-a intamplat nimic intre noi si cel mai tare ma enerveaza ca il plac din nou si imi este un pic dor de el.
Il mai vad uitandu-se din cand in cand la mine, dar isi muta repede privirea in alta parte. Schimbam rar doua vorbe ca colegi... Nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa-l uiti pe respectivul daca e implicat intr-o relatie serioasa, fi optimista, la timpul potrivit vei avea si tu o astfel de relatie

| WildLatte a răspuns:

Sa incerci sa-l uiti chiar daca iti este greu. El acum este implicat intr-o relatie, iar tu daca tii la el cu adevarat ar trebui sa te bucuri ca este fericit. Sa fii optimista. o sa vina o zi in care o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si sa te faca fericita... doar ai putina rabdare. Succes!