| anonimul a întrebat:

Hei fetele...cum ar trebui sa ne dam noi seama, baietii, cand vreti sa fiti prieteni apropiati sau vreti sa aveti o relatie? pentru ca plac mult o fata si suntem foarte buni prieteni insa nu stiu daca vrea sa fim impreuna.imi spune mereu ca are incredere in mine, recent mi-a spus ca si-o facut griji pentru mine etc.

2 răspunsuri:
| Bianca598 a răspuns:

Daca sunteti asa apropiati, puteti avea o discutie sincera despre sentimentele pe care le aveti, daca ea iti va spune ca vrea doar sa fiti prieteni, respecta-i decizia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te clarific, foarte rar fetele recunosc asta. Cand vor sa fie doar intr-o relatie de amicitie cu un baiat care le da semne ca le simpatizeaza inseamna un singur lucru : NU IL VOR. Daca cineva vrea cu adevarat sa fie cu tine, ti-o arata. Iar fraza" vreau sa fim doar amici / nu vreau sa te pierd ca si prieten" e scuza perfecta pentru" nu esti suficient de bun pentru mine".